Naujienos

„Ačiū!“ ugniagesiams gelbėtojams

04/05/2013
1304509240eovc8743

Šv. Florijono diena Lietuvoje buvo minima iki II-ojo Pasaulinio karo, o atkūrus nepriklausomybę ji vėl tapo ugniagesių gelbėtojų profesine švente. Šia diena siekiama pagerbti ugniagesius gelbėtojus, sunkų ir pasiaukojamą jų darbą, priminti visuomenei nevaldomos ugnies keliamus pavojus, o taip pat atkreipti dėmesį į priešgaisrinę ir civilinę saugą bei gaisrų prevenciją.

Šv. Florijonas buvo romėnų karys, atsivertęs į krikščionybę ir už tai nukankintas ~ 304 metais. Jis garsėjo kaip stebuklingai vienu kibiru vandens užgesinęs degantį namą.

Lietuvoje nuo seno tikima, kad Šv. Florijonas sergsti nuo gaisrų. Jo skulptūrėlės buvo dedamos prie trobų pastatytuose koplytstulpiuose. Tikėta, kad jis saugo namus nuo gaisro, todėl dažniausiai vaizduojamas gesinantis bažnyčią ar namą. Jo skulptūros buvo statomos ir miestelių centruose. Ypač jų daug Žemaitijos krašte.

 

Šv. Florijonas (skulptūra iš 
Lietuvos dailės muziejaus rinkinio).

 

Profesinės šventės proga šiandien sveikiname visus Lietuvos ugniagesius gelbėtojus bei jų vadovą, projekto „Dešimt +“ Pareigūnų kategorijoje pristatomą vidaus tarnybos generolą Remigijų Baniulį.

Gen. Remigijus Baniulis – Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos (VRM) direktorius. Jis jau keliolika pastarųjų metų rūpinasi priešgaisrine sauga ir gelbėjimo operacijomis Lietuvoje, su jo vadovavimu Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui siejamas ne tik ugniagesių atliekamų gelbėjimo darbų spektro išsiplėtimas, bet ir pozityvūs pačių ugniagesių gelbėtojų bei visuomenės požiūrio į šią tarnybą pokyčiai.

Generolo R. Baniulo pristatymą Pareigūnų kategorijoje skaityti ir savo balsus bei sveikinimus skirti galite paspaudę čia. 

comments powered by Disqus

Lietuvą atkūrę vyrai (20). Jonas Basanavičius

JonasBasanaviciusLG1511 Gydytojas, pagrindinis Lietuvos valstybingumo ideologas ir iniciatorius, tautos patriarchas.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (19). Jonas Vileišis

640px JonasVileiis Teisininkas, leidėjas, ilgametis Laikinosios sostinės burmistras.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (18). Jokūbas Šernas

JokubasSernas Teisininkas, žurnalistas, evangelikas reformatas.
Skaityti daugiau »

Siūlyk kandidatą!