Parkinsono liga – tai lėtinė progresuojanti neurologinė liga, kurios metu nyksta tam tikros galvos smegenų srities, dalyvaujančios judesių kontrolėje, ląstelės, todėl labiausiai sulėtėja ir pasunkėja judesiai. Liga pavadinta anglų gydytojo Džeimso Parkinsono (James Parkinson) vardu, kuris 1817 m. savo straipsnyje „Esė apie drebantįjį paralyžių“ (Essay on shaking palsy) aprašė tokių pacientų simptomus. Dažniausiai šia liga susergama sulaukus 60-65 metų, tačiau ji akivaizdžiai jaunėja – vis dažniau nustatoma ir 30-mečiams ar net jaunesniems. Liga daugiausiai veikia ligonio fizinę būklę, o ne, kaip klaidingai manoma, jo intelektą, todėl vartodamas vaistus sergantysis ilgus metus gali išlikti darbingas ir kūrybingas.
Mes galime didžiuotis, kad turime puikius neurologus, profesionalus, galinčius efektyviai padėti, sergantiems šia liga. Šią dieną pagerbkime VUL Santariškių klinikų gydytoją neurologą, vyr. ordinatorių, Vilniaus universiteto Neurologijos ir neurochirurgijos klinikos profesorių Dalių Jatužį – vieną geriausių galvos smegenų kraujotakos sutrikimų specialistų; Vilniaus universitetinės slaugos ir ilgalaikio gydymo ligoninės Neurologijos skyriaus vedėją, gydytoją neurologą Jokūbą Fišą, kuris dirbdamas slaugos ligoninėje nuolat susiduria su labiausiai pažeidžiamais ligoniais: vyresnio amžiaus, dažnai bejėgiais pacientais. Medikas net yra parengęs metodiką, pagerinančią tokių žmonių gyvenimo kokybę.
Ir dar vienas specialistas – puikus šios ligos diagnostas, sugebantis tiksliai nustatyti sveikatai kylančią grėsmę dar neprasidėjus klinikai, Vilniaus Greitosios pagalbos universitetinės ligoninės Neurologijos su smegenų kraujotakos sutrikimais skyriaus vyr. neurologas Laimutis Pačkauskas.