Naujienos

Dariaus ir Girėno žygis prisimenamas atnaujintame Karo muziejuje

17/07/2015
lituanicosmemorialineekspozicija

Nuo tos dienos, kai Steponas Darius ir Stasys Girėnas lėktuvu „Lituanica” išskridę iš Niujorko į Kauną ir perskridę Atlanto vandenyną liepos 17 d. lėktuvui nukritus Soldino miške žuvo,  praėjo 82 metai.

Šią didingą istoriją mena Vytauto didžiojo karo muziejuje esanti ekspozicija, kurią turėtų aplankyti visi neabejingi Lietuvos aviacijos istorijai.

„Lituanicos" memorialinė ekspozicija supažindina su lietuvių lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno 1933 m. atliktu didvyrišku skrydžiu iš Jungtinių Amerikos Valstijų į Lietuvą. Memorialinė ekspozicija įrengta rekonstruotoje salėje, naujose vitrinose rodomi Atlanto nugalėtojų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno asmeniniai daiktai, drabužiai, pinigai, lėktuvo nuolaužos ir daugybė kitų eksponatų.

Investavus apie beveik 1 mln. Eur Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų, atnaujintas muziejus išlaikė autentišką 1934 m. statyto pastato struktūrą.

ES fondų lėšomis buvo atnaujintas Kauno centrą puošiantis muziejaus fasadas, holas, įrengtos naujos parodų salės, kuriose parodos nuolat keičiamos. Salės pritaikytos ir mokslinių bei kitų šalies ir tarptautinių konferencijų organizavimui.

Dar 1919 m., praėjus beveik lygiai metams po šalies nepriklausomybės paskelbimo, Lietuvos kariuomenės vadų buvo nuspręsta steigti Karo muziejų, kuris iki šiol lankytojus stebina kaip unikalus karinio paveldo paminklas.

Šalia muziejaus buvo įrengtas ir sodelis: jo vieta aptverta buvusios Kauno tvirtovės geležine tvora, viduje įrengti gėlynai, atidengtas paminklas „Žuvusiems už Lietuvos laisvę“. Sodelio aikštė pavadinta Vienybės vardu.

Muziejuje veikia devynios ekspozicijos ir  dvi parodų salės, kuriose lankytojai gali susipažinti su Lietuvos valstybės ir karybos istorija nuo seniausių laikų iki šiuolaikinės kariuomenės gyvenimo.

comments powered by Disqus

Lietuvą atkūrę vyrai (20). Jonas Basanavičius

JonasBasanaviciusLG1511 Gydytojas, pagrindinis Lietuvos valstybingumo ideologas ir iniciatorius, tautos patriarchas.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (19). Jonas Vileišis

640px JonasVileiis Teisininkas, leidėjas, ilgametis Laikinosios sostinės burmistras.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (18). Jokūbas Šernas

JokubasSernas Teisininkas, žurnalistas, evangelikas reformatas.
Skaityti daugiau »

Siūlyk kandidatą!