Naujienos

ĮSPŪDINGA!!! Antarktidos žemėlapyje - lietuviška pavardė

11/04/2014

Atidžiau pažiūrėjus į Antarktidos žemėlapį vakarinėje žemyno pusėje, prie Amundseno jūros galima rasti Bakučio pakrantę, per ledynus besidriekiančią apie 1500 kilometrų. Tai sutapimas, žodžių žaismas ar iš tikro lietuviai sugebėjo patekti net į Antarktikos užkariautojų gretas?

Pasirodo, ši pavardė žemėlapyje įamžina nepaprastą ir įspūdingą išeivijos lietuvio gyvenimo kelią. Frederikas Bakutis gimė 1912.11.02 d. lietuvių išeivių šeimoje Masačiusetso valstijoje (JAV). Nuo 1931 m. jis mokėsi JAV karinio laivyno aviacijos akademijoje, tapo karo lakūnu. II pasaulinio karo metu F. Bakutis buvo eskadrilių vadu lėktuvnešiuose "USS Lexington" ir "USS Enterprise". Į legendinių lakūnų–asų sąrašą jis pateko 1944–siais, JAV ir Japonijos karo Filipinų jūroje metu, kuomet pats Bakutis numušė 7 japonų lėktuvus. 1944.10.24 d. jo naikintuvas buvo pamuštas ir lakūnas savaitę praleido vandenyne pripučiamame gelbėjimo plauste, kol buvo išgelbėtas karo laivo.

Po karo F. Bakutis tęsė tarnybą karinėse JAV oro pajėgose, dalyvavo Korėjos kare, buvo karo aviacijos junginių vadu Ramiajame vandenyne, Aliaskoje, Havajuose. 1963 m. F. Bakučiui buvo suteiktas jaunesniojo admirolo laipsnis. 1965–67 m. Bakučio vadovaujamos JAV kariuomenės eskadrilės aptarnavo JAV mokslininkus, tyrinėjančius Antarktidą – organizavo jiems tiekimą, iš oro fotografavo žemėlapiams pakrantes. Atsidėkodami už admirolo darbą mokslininkai pavadino pakrantę Bakučio vardu.

1969 m. F. Bakutis išėjo į atsargą. Mirė JAV 2009-ųjų spalį.

Naikintuvas „Grumman F6F Hellcat“. Su tokiu lėktuvu F. Bakutis dalyvavo mūšiuose Filipinų jūroje

comments powered by Disqus

Lietuvą atkūrę vyrai (20). Jonas Basanavičius

JonasBasanaviciusLG1511 Gydytojas, pagrindinis Lietuvos valstybingumo ideologas ir iniciatorius, tautos patriarchas.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (19). Jonas Vileišis

640px JonasVileiis Teisininkas, leidėjas, ilgametis Laikinosios sostinės burmistras.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (18). Jokūbas Šernas

JokubasSernas Teisininkas, žurnalistas, evangelikas reformatas.
Skaityti daugiau »

Siūlyk kandidatą!