Naujienos

Išrinkti geriausi jaunieji Lietuvos ekonomistai

21/04/2015
Olimpiados pirmos vietos nugaltojai ir pagrindiniai organizatoriaiVGTU archyvo nuotrauka

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) Verslo vadybos fakultete (VVF) organizuota 21-oji  Lietuvos moksleivių ekonomikos ir verslo olimpiada. Į ją atvyko 77 Lietuvos mokyklų mokiniai, kurie sprendė uždavinius ir varžėsi dėl geriausio ekonomisto titulo. Geriausiais paskelbti keturi mokiniai.

Pirmoji olimpiados dalis vyko raštu, o antroji – kompiuterinėse klasėse „Moodle“ aplinkoje. Sėkmingai įveikę daugiausiai užduočių, pirmąją vietą užėmė Kasparas Steponavičius (Kauno technologijos universiteto gimnazija), Rytis Kazimieras Jonynas (Vilniaus licėjus), Gailius Praninskas (Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazija), Lukas Kuprys (Vilniaus licėjus). Jiems įteikti banko „Nordea“ įsteigti piniginiai prizai. Dar septyni dalyviai užėmė antrąją, o devyni – trečiąją vietą. Lietuvos bankas visiems prizininkams skyrė kolekcines monetas. Laureato vardas buvo suteiktas Lukui Kupriui – mokiniui, du kartus laimėjusiam I–II laipsnio diplomus.

Atsakingai svarstėme, kokias užduotis pateikti mokiniams: mūsų ekspertų komanda patarė rinktis ir lengvai įveikiamų, ir gilaus ekonominio suvokimo reikalaujančių klausimų. Įvertinę mokinių rezultatus pamatėme, jog didžioji dalis jų turi gana platų supratimą apie ekonomiką, geba pritaikyti mokykloje įgytas žinias įvairiuose kontekstuose“, – sakė VGTU Verslo vadybos fakulteto dekanė prof. Jelena Stankevičienė.

 

 

Olimpiadoje buvo tokių uždavinių, kuriuos išsprendė didžioji dalis dalyvių, tačiau pasitaikė ir kietų riešutėlių, juos įveikti pavyko vos keliems mokiniams. Lengviausias mokiniams tekęs uždavinys – užpildyti lentelę, kurioje reikėjo apskaičiuoti bendrąjį vidaus produktą (BVP) vienam gyventojui, absoliutų BVP prieaugį ir BVP prieaugį vienam gyventojui. Lentelę teisingai užpildė 62 proc. mokinių (48 dalyviai). Sunkiausiu uždaviniu, kurį išsprendė tik Kasparas Steponavičius ir Artur Nakliuda, laikytas ryšio tarp gamybos kiekio, kvalifikuoto darbo bei nekvalifikuoto darbo nustatymas.

Belaukdami rezultatų visi mokiniai ir juos lydintys mokytojai važiavo į edukacines ekskursijas po Lietuvos banką, Pinigų muziejų, Vilniaus savivaldybę, olimpiadą rėmusių kompanijų būstines. Užduotis mokiniams rengė Verslo vadybos fakulteto mokslininkai, savo klausimus olimpiados klausimynui pateikė Lietuvos bankas, įmonė „Nasdaq“, bankas „Swedbank“ ir Lietuvos laisvosios rinkos institutas. Olimpiadą organizavo VGTU VVF kartu su LR švietimo ir mokslo ministerija bei Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru. Olimpiada finansuota iš Gabių ir talentingų vaikų ugdymo programos lėšų.

* VGTU informacija

 

Apie ekonomikos mokslo ir jo mokymo(si) svarbą esame kalbėję su „Yra šalis…“ DEŠIMT+ Mokytojų kategorijoje pristatomu Klaipėdos „Smeltės“ progimnazijos direktoriumi, ekonomikos mokytoju ekspertu Edmundu Kvederiu. Kviečiame pasižiūrėti vaizdo reportažą apie šį autoritetingą vakarų Lietuvos pedagogą:

comments powered by Disqus

Lietuvą atkūrę vyrai (20). Jonas Basanavičius

JonasBasanaviciusLG1511 Gydytojas, pagrindinis Lietuvos valstybingumo ideologas ir iniciatorius, tautos patriarchas.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (19). Jonas Vileišis

640px JonasVileiis Teisininkas, leidėjas, ilgametis Laikinosios sostinės burmistras.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (18). Jokūbas Šernas

JokubasSernas Teisininkas, žurnalistas, evangelikas reformatas.
Skaityti daugiau »

Siūlyk kandidatą!