Naujienos

Jūsų dėmesiui – skaičių pasaulio virtuozas

15/07/2013
1299759099Sapagovas2

Profesorius habilituotas daktaras Lietuvos Mokslų akademijos tikrasis narys Mifodijus Sapagovas yra šiuolaikinės matematikos šakos – skaičiavimo matematikos mokslinių tyrimų – pradininkas Lietuvoje. Jo sukurti netiesinių diferencialinių lygčių skaitiniai sprendimo ir matematinio modeliavimo metodai gerai žinomi daugelyje užsienio šalių. Prof. M. Sapagovas yra vienas pirmųjų Lietuvoje diferencialinių lygčių skaitinių sprendimo metodų specialistas. Jis ištyrė kvazitiesinių elipsinio tipo lygčių sprendimą baigtinių skirtumų metodu, pagrindė ir išplėtojo minimalaus paviršiaus lygties skaitinius sprendimo metodus, sukūrė diferencialinių lygčių su nelokaliomis sąlygomis tyrimo metodiką bei išplėtojo šių uždavinių sprendimą skaitiniais metodais. Šie reikšmingi profesoriaus darbai sulaukė pelnyto pripažinimo pasaulyje: 2002 m. už taikomuosius matematikos darbus jis buvo išrinktas tarptautinio konsorciumo ECMI (Europos konsorciumas „Matematika pramonėje“) garbės nariu.

Daugiau apie akademiką prof. habil. dr. Mifodijų Sapagovą sužinosite ir savo palaikymo balsus šiam mokslininkui skirti galėsite apsilankę jį pristatančioje Mokslininkų kategorijos skiltyje (spausti čia).


Beje, 2009 m. profesorius parengė didelio susidomėjimo sulaukusią mokslo populiarinimo fotoparodą „Formulės ir formos (minimalieji paviršiai)“, kuri buvo demonstruojama Matematikos ir informatikos institute, Lietuvos MA Vrublevskių bibliotekoje, VU Matiematikos ir informatikos fakultete, Šiaulių universiteto bibliotekoje. Šioje vaizdingoje, estetiškai patrauklioje parodoje profesorius išryškino minimalių paviršių istorinius ir matematinius aspektus, meniškomis nuotraukomis pademonstravo minimaliuosius paviršius  architektūroje, moksle, dizaine, gamtoje, taip įrodydamas, kiek daug matematikos mus supa kasdieniniame gyvenime...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V. Valuckienės nuotr.

comments powered by Disqus

Lietuvą atkūrę vyrai (20). Jonas Basanavičius

JonasBasanaviciusLG1511 Gydytojas, pagrindinis Lietuvos valstybingumo ideologas ir iniciatorius, tautos patriarchas.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (19). Jonas Vileišis

640px JonasVileiis Teisininkas, leidėjas, ilgametis Laikinosios sostinės burmistras.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (18). Jokūbas Šernas

JokubasSernas Teisininkas, žurnalistas, evangelikas reformatas.
Skaityti daugiau »

Siūlyk kandidatą!