Naujienos

Kultūros diena

15/04/2013
NRerichokurtasatvirukas

Šiandien, balandžio 15 d. Lietuvoje jau septintą kartą švenčiama Kultūros diena, kurią LR Seimas 2006 m. liepos 19 d. įteisino kaip atmintiną dieną, ta proga Nepriklausomybės aikštėje Vilniuje  iškelta Taikos vėliava. Pasak kultūros ministro Šarūno Biručio, kultūra mes išreiškiame savo šalies tapatumą, atspindime papročius, prisimename savo kilmę ir pagerbiame šviesiausius kultūrą puoselėjančius žmones. Mūsų projekte tokių žmonių yra apstu, sunku išsirinkti keletą, tad savo balsais pagerkite tuos, kuriuos pažįstate bei susipažinkite ir su kitais tikrai šioje srityje nusipelniusiais žmonėmis. Tai – mūsų menininkai, mokytojai, visuomenės veikėjai, o kur dar kultūros išsaugojimui neabejingi medikai, dvasininkai, verslininkai, sportininkai, pareigūnai, žurnalistai...

 

Taigi, vertų pagerbti šiandien rasite visame mūsų „Dešimt+“ sąraše!


 

 

  

Kultūros dienos įteisinimu norima atkreipti visuomenės dėmesį į tai, jog kultūra yra žmogaus dvasingumo išraiška, galinti padėti sukurti geresnį ir gražesnį rytojų, primenama, jog reikia saugoti kultūros vertybes, būtina stiprinti visuomenės, o ypač vaikų ir jaunimo, kultūrinį švietimą. Balandžio 15 d., Kultūros diena, pasirinkta neatsitiktinai. Šios datos istorija siekia 1904–uosius, kai įžymus rusų menininkas, mokslininkas ir kultūros veikėjas Nikolajus Rerichas iškėlė mintį, jog nuo visa griaunančio karo būtina apsaugoti kultūros paminklus. 1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone, JAV prezidento Ruzvelto kabinete, dvidešimt viena Amerikos žemyno šalis pasirašė Rericho Paktą – sutartį dėl meno, mokslo įstaigų ir istorinių paminklų apsaugos karo ir taikos metu.

 

(Nikolajaus Rericho kultūros dienai sukurtas atvirukas ir Alfredo Pliadžio nuotrauka iš Taikos vėliavos pakėlimo ceremonijos Nepriklausomybės aikštėje)

comments powered by Disqus

Lietuvą atkūrę vyrai (20). Jonas Basanavičius

JonasBasanaviciusLG1511 Gydytojas, pagrindinis Lietuvos valstybingumo ideologas ir iniciatorius, tautos patriarchas.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (19). Jonas Vileišis

640px JonasVileiis Teisininkas, leidėjas, ilgametis Laikinosios sostinės burmistras.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (18). Jokūbas Šernas

JokubasSernas Teisininkas, žurnalistas, evangelikas reformatas.
Skaityti daugiau »

Siūlyk kandidatą!