Naujienos

Moksleiviai: mokytojo profesija – prasmingo gyvenimo kelias

16/04/2015
LEU prasidjo paskutin iais metais Jaunojo pedagogo akademijos sesija nuotr. autor S. ernit

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) prasidėjo paskutinė šiais metais „Jaunojo pedagogo akademijos“ sesija. Gamtos, matematikos, technologijų ir sporto mokslais besidomintys moksleiviai jau „matuojasi“ pedagogo profesiją ir studento suolą, kurį galbūt užims ateinantį rugsėjo mėnesį. Vieni moksleiviai pasakoja, kad čia atvyko apsisprendę būti mokytojais, o kiti dar tik ieško savęs „matuodamiesi“ profesiją.

„Jaunojo pedagogo akademija“ kasmet sukviečia gabiausius Lietuvos moksleivius „pasimatuoti“ pedagogo profesiją ir suteikia galimybę susipažinti su Universitetu, pajausti studentiško gyvenimo skonį. Tai ypač svarbus renginys siekiant atskleisti moksleiviams pedagogo profesijos patrauklumą ir skatinant juos rinktis pedagogo karjeros kelią. Šių metų „Jaunojo pedagogo akademijos“ naujovė – net trys sesijos skirtingomis studijų sritimis besidomintiems moksleiviams: socialinių ir humanitarinių mokslų sesijos (jau įvyko), gamtos, matematikos, technologijų ir sporto mokslų sesija (vyksta šią savaitę).

Važiavau čia jau tvirtai apsisprendęs, kad noriu studijuoti Lietuvos edukologijos universitete. Noriu būti kūno kultūros mokytojas arba treneris“, – teigia dvyliktokas Dovydas Babilčius iš Varėnos rajono Valkininkų gimnazijos. Vaikinas prisipažįsta, kad dar vienuoliktoje klasėje svarstęs apie „pelningas“ specialybes. Visgi dvyliktoje klasėje suprato, kad pasirinkęs vieną iš tų specialybių jis nebūtų laimingas. Pasak Akademijos dalyvio, reikia studijuoti tai, kas iš tiesų patinka. Baigęs studijas D. Babilčius svarsto galimybę grįžti dirbti į savo gimtinę ir ten puoselėti sportą. Jis teigia būsiantis toks treneris, kuris atsižvelgs į kiekvieno mokinio poreikius.

„Jaunojo pedagogo akademijos“ dalyvė Samanta Tulpytė iš Sidabravo gimnazijos į šią sesiją sako atvykusi išbandyti savęs. Mergina tikina, kad dar tik ieško savęs ir bando suprasti, ką iš tiesų ji nori veikti gyvenime. „O „Jaunojo pedagogo akademija“ yra kaip savęs atradimo ir pažinimo galimybė“, – sako ji.

Samanta jau yra save išbandžiusi dirbdama su vaikais: savanoriavo vaikų stovykloje, dirbo vaikų vadove trijose pamainose su įvairaus amžiaus vaikais. Tai jai buvo psichologiškai stipri patirtis. Mergina tvirtina visada gerbusi pedagogo profesiją, nes tai sunkus, pasiaukojantis darbas, kurį dirbant niekada negali sustoti, turi nuolatos tobulėti ne tik savo srityje. „Daugelis paauglių gal nėra tokie protingi, kad įvertintų, koks tai svarbus ir sudėtingas darbas“, – svarsto ji.

S. Tulpytė tvirtina, kad mokytojo profesija – labai prasmingas darbas. „Daugelio žmonių gyvenimo tikslas yra nugyventi prasmingai, kad senatvėje, pažvelgus atgal į savo nueitą kelią, nieko nesigailėtum. Todėl kiekvienas mokytojas gali užsidėti „pliusiuką“, nes žino, kad gyvena prasmingai. Juk moko kartas, išleidžia jas į gyvenimą, įdiegia vertybių ir tradicijų“, – teigia „Jaunojo pedagogo akademijos“ dalyvė.

Akademijos rengėjai sako, kad pagrindinis jų tikslas yra parodyti moksleiviams, kaip Lietuvos edukologijos universitete yra įdomu, kiek daug čia galima išmokti, sužinoti apie studijų programas ir pedagogo profesiją.

Praėjusiais metais pirmą kartą surengus Akademiją ir sėkmingai ją įgyvendinus, nuspręsta kasmet kviesti Lietuvos moksleivius visą savaitę būti Universiteto dalimi. Akademijos metu moksleiviai ne tik susipažįsta su pedagogo darbo subtilybėmis, bet ir ugdosi šiai profesijai reikalingus lyderystės, komandinio darbo, organizavimo įgūdžius. Taip pat moksleiviai turi galimybę pasijausti tikrais studentais: jie visą savaitę gyvena bendrabučiuose, vaikšto į paskaitas, valgo Universiteto valgykloje ir kt.

„Jaunojo pedagogo akademijoje“ gali dalyvauti 11–12 klasių moksleiviai, kurie turi užpildyti dokumentus ir nusiųsti juos organizatoriams iki nurodytos datos. Dokumentų sąrašą ir jų aprašymą, naujienas apie vyksiančią „Jaunojo pedagogo akademiją“ galima rasti adresu www.leu.lt/jpa.

* LEU informacija.

comments powered by Disqus

Lietuvą atkūrę vyrai (20). Jonas Basanavičius

JonasBasanaviciusLG1511 Gydytojas, pagrindinis Lietuvos valstybingumo ideologas ir iniciatorius, tautos patriarchas.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (19). Jonas Vileišis

640px JonasVileiis Teisininkas, leidėjas, ilgametis Laikinosios sostinės burmistras.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (18). Jokūbas Šernas

JokubasSernas Teisininkas, žurnalistas, evangelikas reformatas.
Skaityti daugiau »

Siūlyk kandidatą!