Naujienos

Pasaulinę kultūros dieną – koncertas „Čiurlionio įkvėpti“

15/04/2015
ct 001 Original Resolution

Šių metų balandžio 15-ąją Lietuvoje devintą kartą minima Pasaulinė kultūros diena, kuria siekiama paskatinti žmoniją saugoti savo kultūros vertybes, sutelkti žmones savo etninių šaknų pažinimui, priminti apie etikos svarbą ir taikos kaip kultūros pagrindo siekimą visose gyvenimo srityse.

Siekdami pažymėti rugsėjo mėnesį sukaksiančias 140-ąsias M. K. Čiurlionio gimimo metines bei šiandien minimas 80-ąsias N. Rericho pakto pasirašymo metines, Vilniaus miesto savivaldybės Kultūros skyrius ir M. K. Čiurlionio namai Pasaulinę kultūros dieną inicijuoja programą ,,Čiurlionio įkvėpti“, skirtą vilniečiams ir miesto svečiams.

Šį rytą Vilniaus gimnazijose vyko jungtiniai gimnazistų ir Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos, Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos mokinių, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentų ir styginių kvarteto „Fabula Rasa“ atlikėjų muzikiniai literatūriniai renginiai, kurių metu skambėjo ištraukos iš 1902 metais Leipcige rašyto Čiurlionio laiško jaunesniajam broliui Povilui, buvo atliekami M. K. Čiurlionio muzikiniai kūriniai.

Renginiai tą pačią dieną vyko Antakalnio, Gabijos, Karoliniškių, Mykolo Biržiškos, Salomėjos Nėries, Simono Daukanto, Šv. Kristoforo, Užupio, Vytauto Didžiojo ir Žvėryno gimnazijose. Kiekviena mokykla individualiai adaptavo organizatorių pasiūlytą idėją, tad visose kultūros pamoka, nors ir vienijama Čiurlionio kūrybos, vis dėl to vyko labai skirtingai – įvairiai buvo atidengiamos jungtys tarp skirtingų meno raiškų, kultūros ir istorijos.

Šiomis kultūros pamokomis siekiama aktualizuoti dvasinės nematerialiosios kultūros svarbą asmenybės formavimosi procese, priminti M. K. Čiurlionio indėlį ne tik į Lietuvos kultūros istoriją, bet ir jo asmeninį įsitraukimą rengiant pirmąsias lietuvių dailininkų parodas Vilniuje, atverti galimybę panaudoti Čiurlionio laiškų tekstus ir menininko mintis ugdant jaunąją kartą.

Kultūros dienos renginius šiandien užbaigs 18.00 val. Šv. Jonų bažnyčioje (Šv. Jono g. 12) už kultūros darbuotojus aukojamos Šv. Mišios bei 19.00 val. čia pat vyksiantis koncertas ,,Čiurlionio įkvėpti“, kuriame dalyvaus žymiausi Lietuvos pianistai profesoriai J. Karnavičius, B. Vainiūnaitė, S. Okruško, A. Žvirblytė ir R. Zubovas, nusipelnę aktoriai E. Gabrėnaitė, A. Giniotis, A. Bialobžeskis, dainuos Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos choras, vadovaujamas dirigento Romualdo Gražinio.

Renginys nemokamas. Kviečiame dalyvauti! 

* M. K. Čiurlionio namų informacija.

comments powered by Disqus

Lietuvą atkūrę vyrai (20). Jonas Basanavičius

JonasBasanaviciusLG1511 Gydytojas, pagrindinis Lietuvos valstybingumo ideologas ir iniciatorius, tautos patriarchas.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (19). Jonas Vileišis

640px JonasVileiis Teisininkas, leidėjas, ilgametis Laikinosios sostinės burmistras.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (18). Jokūbas Šernas

JokubasSernas Teisininkas, žurnalistas, evangelikas reformatas.
Skaityti daugiau »

Siūlyk kandidatą!