Naujienos

Pažvelk į vandens lašą ir tu pamatysi visą pasaulį

22/03/2013
imagesCA4EIJJL

Pažvelk į vandens lašą ir pamatysi visą pasaulį. Ši išmintinga senovės romėnų patarlė puikiai suvokiama mums ir šiandien, juk 71 % viso mūsų planetos paviršiaus sudaro Žemės vandeninis apvalkalas, jos hidrosfera. Vanduo atlieka lemiamą vaidmenį Žemės geologijos istorijoje, formuoja klimatą ir orus. Prieš milijardus metų pirmoji gyvybė taip pat užsimezgė vandenyje ir nuo to laiko kiekviena mūsų ląstelė priklauso nuo šio skysto, bekvapio elemento.

Šiandien, kovo 22 d. – Pasaulinę vandens dieną – pasidžiaukime, kad Lietuva tikrai turtinga geriamojo vandens šaltiniais. Geriausios kokybės yra gėlas požeminis vanduo. O Lietuvoje vienintelėje iš Baltijos, o gal net ir visos Europos šalių, visas geriamasis vanduo yra požeminis. Beje, požeminis vanduo – naudinga iškasena, pagrindinis Lietuvos žemės gelmių turtas, pačios gamtos padovanotas Lietuvai amžinam naudojimui. Jis, kaip ir kitos naudingos iškasenos, yra saugomas valstybės. Kaip sako lietuvių liaudies patarlė, vynas – svečiams, vanduo – pačiam. Šiandien šio gyvybės eliksyro simbolinę taurę balso forma įteikite labiausiai nusipelniusiems mūsų projekto kandidatams!

 

Šiek tiek susimąstyti verčiančių faktų:

Jei atliktume tyrimą ir po srovele pakištume 250 g talpos stiklinę, po 45 sekundžių ji būtų pilna geriamo vandens. Per valandą į kanalizaciją nuteka 80 stiklinių arba 20 litrų vandens. Per parą – 480 stiklinių.

Tekant karštam vandeniui iš vieno čiaupo srovele, ne storesne už degtuką, per metus išeikvojama tiek šilumos, kurios užtektų vienam butui apšildyti du mėnesius.

Per parą ištekės iki 500 litrų vandens, jeigu iš čiaupo nepertraukiama srovele teka degtuko skerspjūvio dydžio vandens srovelė. Jei vanduo tik lašės, per tą patį laiką jo prarasime 60-180 litrų, o per mėnesį – apie penkias tonas. Jei nesandarus tualeto bakelis, per parą galima netekti net iki 1500 litrų vandens.

Per tą laiką, kol perskaitėte šiuos 3 pirmus faktus besivystančioje pasaulio šalyje mirė 1 vaikas nuo nešvaraus geriamojo vandens sukeltų ligų.

comments powered by Disqus

Lietuvą atkūrę vyrai (20). Jonas Basanavičius

JonasBasanaviciusLG1511 Gydytojas, pagrindinis Lietuvos valstybingumo ideologas ir iniciatorius, tautos patriarchas.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (19). Jonas Vileišis

640px JonasVileiis Teisininkas, leidėjas, ilgametis Laikinosios sostinės burmistras.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (18). Jokūbas Šernas

JokubasSernas Teisininkas, žurnalistas, evangelikas reformatas.
Skaityti daugiau »

Siūlyk kandidatą!