Naujienos

Šalis neteko išskirtine erudicija pasižymėjusio mokslininko

18/05/2015
sauka

Gegužės 16 d., eidamas 86-uosius metus, mirė „Yra šalis…“ DEŠIMT+ Mokslininkų kategorijoje pristatomas žymus lietuvių literatūrologas, tautosakos tyrinėtojas, rašytojas, VU Lietuvių literatūros katedros profesorius dr. Donatas Sauka.

A. a. profesorius dr. Donatas Sauka (1929 m. spalio 13 d. † 2015 m. gegužės 16 d.) buvo originalaus, impulsyvaus, aliuzijomis, minties šuoliais ir sinkopėmis išraizgyto kalbėjimo meistras, palikęs didelį įnašą į lietuvių folkloristiką, literatūrologiją, kultūros ir mentaliteto studijas. Jo vedami lyrikos seminarai įėjo į Vilniaus universiteto lituanistikos istoriją kaip sunkiai pralenkiamas dėstytojo erudicijos, pedagoginio meistriškumo, literatūrinės įžvalgos pavyzdys. VU Lietuvių literatūros katedroje aplink profesorių būrėsi jaunieji šalies filologai, rašytojai, tautosakininkai ir kita kūrybingo jaunimo bendruomenės dalis.

Prof. D. Sauka parengė keletą reikšmingų lietuvių literatūros ir tautosakos studijų, vadovėlių ir monografijų, literatūros tyrimams skirtus straipsnius aktyviai skelbė ir periodinėje spaudoje. 1998 metais iškilus mokslininkas išleido studiją „Fausto amžiaus epilogas“ (1998), už kurią jam buvo paskirta Nacionalinė kultūros ir meno premija.

Nuo pat pristatymo projekto „Yra šalis…“  DEŠIMT+ Mokslininkų kategorijoje dienos (skaityti a. a. prof. dr. Donato Saukos skiltį čia), profesorius susilaukė didelio jūsų dėmesio ir palaikymo. 

Reiškiame nuoširdžią užuojautą profesoriaus šeimai, artimiesiems bei visai šalies mokslo bendruomenei…  

 

Projekto „Yra šalis...“ kūrybinė grupė 

comments powered by Disqus

Lietuvą atkūrę vyrai (20). Jonas Basanavičius

JonasBasanaviciusLG1511 Gydytojas, pagrindinis Lietuvos valstybingumo ideologas ir iniciatorius, tautos patriarchas.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (19). Jonas Vileišis

640px JonasVileiis Teisininkas, leidėjas, ilgametis Laikinosios sostinės burmistras.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (18). Jokūbas Šernas

JokubasSernas Teisininkas, žurnalistas, evangelikas reformatas.
Skaityti daugiau »

Siūlyk kandidatą!