Naujienos

Šalis užbuksavo. Ant kalafioro...

29/04/2016
kalafioras

Jau keletą dienų internetas pilnas emocijų. Ir jas iliustruojančių nuotraukų – kiek maistas kainuoja pas mus ir kitose valstybėse. Lėtas lietuvio būdas – susivokti ir pakelti triukšmą po kurio laiko. Juk ne šiandien viskas pabrango. Bet smagu, kad, nors ir vėluodama, visuomenė bando judėt ir ginti savo kišenę. Facebook'e net kilo iniciatyva "Neikim į parduotuves 3 dienas (gegužės 10-13 d.)". Bus įdomu pasitikrinti, kiek jau esame užaugę ir mokam save gint. O Nijolei Oželytei, Marijonui Mikutavičiui ir visiems šiomis dienomis pasakantiems savo aiškią nuomonę - ačiū! Valstybė prasideda nuo mūsų aiškios pozicijos ir jos gynimo (ir baigiasi ten, kur jos nėra).

Lietuvos prekybos įmonių asociacijos (atstovaujančios didžiuosius prekybos tinklus) vykdomasis direktorius L. Vilimas televizijose mėgsta kartoti: "Mūsų atlikto tyrimo duomenimis, maisto produktų kainos Lietuvoje pigiausios Europoje. Pigiau gal tik Bulgarijoje." Ponas Vilimai ir jo kolegos, gal ir jus pavėžint bent iki Lenkijos supermarketų? Ar patys nuvažiuosit? Gal pas čekus, vokiečius, ispanus ar net, bala nematė – pas brangiuosius britus (apie britų išlaidas jau seniai esam rašę, galima rasti čia.)? Eina XXI amžius, vienu mygtuko spustelėjimu bet kas gali palyginti kainas "anapus" – tai jau nekabinkit tų makaronų. Gal verčiau įvardinkit, kokie prekybininkų antkainiai (ir vidutinė pelno marža) Lietuvoje ir kitose šalyse? Tik be cirkų...

O išvada paprasta - kol pirkėjai pirks už bet kiek, tai prekybininkai už bet kiek ir pardavinės. Tegyvuoja laisvoji rinka!

Pingantis Nijolės Oželytės kalafioras. Bet kaina vis dar kaip rankų darbo gaminio. Gal Lietuvoj kalafiorai iš gintaro..?


O čia lietuviški šokoladai Olandijoje - 3 vnt. už vieną eurą. „Motulės“ niekaip nesugeba tokių pigių šokoladų patiekt. Ar čia „Karūnos“ labdara skurstančiai Olandijai?


 

Pasak mūsų bankų "specialistų", kalafiorai visam pasaulyje pabrango dėl nepalankaus klimato. Bet tik ne Vokietijoje - čia jų dabartinė kaina "Aldi" marketuose (ačiū mūsų FB draugams už informaciją). Ekonomistai, naudokit internetą! :)


Tema kasdieninė, aktuali, turbūt verta grįžti prie jos dažniau. Pažadame.

comments powered by Disqus

Lietuvą atkūrę vyrai (20). Jonas Basanavičius

JonasBasanaviciusLG1511 Gydytojas, pagrindinis Lietuvos valstybingumo ideologas ir iniciatorius, tautos patriarchas.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (19). Jonas Vileišis

640px JonasVileiis Teisininkas, leidėjas, ilgametis Laikinosios sostinės burmistras.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (18). Jokūbas Šernas

JokubasSernas Teisininkas, žurnalistas, evangelikas reformatas.
Skaityti daugiau »

Siūlyk kandidatą!