Naujienos

Vilniaus universitetas pakviestas į prestižinių universitetų tinklą

09/06/2015
E.Kurausko nuotrauka

Vilniaus universitetas pakviestas į prestižinių universitetų tinklą – Koimbros grupę. Tai svarbus tarptautinis universiteto autoriteto pripažinimas.

Sprendimą priimti Vilniaus universitetą į šią elitinę grupę vienbalsiai patvirtino Koimbros grupės narių generalinės asamblėjos Stambule dalyviai. Vilniaus universitetui tokia galimybė suteikiama vieninteliam Lietuvoje ir antram Baltijos šalyse po Tartu universiteto. Oficialiai universitetas šio tinklo nariu taps nuo 2016 m. sausio 1 d.

Tikiu, kad narystė tokioje aukščiausias pasaulinių reitingų vietas užimančių žymių universitetų grupėje skatins bendradarbiavimą ir pasikeitimą patirtimi, padės įgyvendinti bendrus mokslo ir studijų projektus. Tikiu, kad sustiprės tarptautinis Vilniaus universiteto įvaizdis ir pagerės mūsų pozicijos tarptautiniuose reitinguose“, – sako projekto „Yra šalis…“ Mokslininkų kategorijoje pristatomas Vilniaus universiteto rektorius prof. Artūras Žukauskas (skaityti rektoriaus skiltį čia).

Koimbros grupė, įkurta 1986 m., vienija istoriškai pripažintus klasikinius aukšto tarptautinio standarto universitetus. Šiam tinklui priklauso 37 universitetai iš 22 Europos šalių. Tarp jų – ir į prestižinio QS reitingo pirmąjį šimtuką patenkantys universitetai: Švč. Trejybės koledžas (Trinity College), Edinburgo, Leideno, Upsalos, Luveno katalikiškasis (Université Catholique de Louvain), Groningeno, Orhuso, taip pat – Bolonijos, Barselonos, Prahos Karolio, Krokuvos Jogailaičių universitetai. Ši grupė per savo narių akademinius ir kultūrinius ryšius siekia aukščiausios mokslo ir studijų kokybės, skatina tarptautiškumą, akademinį bendradarbiavimą, plėtoja paslaugas visuomenei. Grupė siekia daryti įtaką Europos mokslo ir studijų politikai, jos nariai remia vieni kitus, skleidžia gerąją patirtį ir įgyvendina bendrus projektus.

Vilniaus universitetas – didžiausia, šalies reitinguose pirmaujanti, tarptautinius ryšius ir akademines tradicijas puoselėjanti Lietuvos mokslo ir studijų įstaiga. Moksliniais tyrimais pagrįstos studijos, atvirumas pasaulio idėjoms ir inovacijoms – pagrindiniai universiteto bruožai.

Vilniaus  universitetas patenka tarp 4 procentų geriausių pasaulio aukštųjų mokyklų pagal QS World University Rankings reitingą. Vienas iš geriausių universiteto rodiklių – dėstymo kokybė.

Vilniaus universitete studijuoja daugiau nei 21 000 studentų ir klausytojų, dirba per 3700 darbuotojų. Vykdomos pirmosios, antrosios ir trečiosios pakopų humanitarinių, socialinių, fizinių, biomedicinos ir technologijos mokslų sričių studijos.

* Vilniaus universiteto informacija, E. Kurausko nuotrauka.

comments powered by Disqus

Lietuvą atkūrę vyrai (20). Jonas Basanavičius

JonasBasanaviciusLG1511 Gydytojas, pagrindinis Lietuvos valstybingumo ideologas ir iniciatorius, tautos patriarchas.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (19). Jonas Vileišis

640px JonasVileiis Teisininkas, leidėjas, ilgametis Laikinosios sostinės burmistras.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (18). Jokūbas Šernas

JokubasSernas Teisininkas, žurnalistas, evangelikas reformatas.
Skaityti daugiau »

Siūlyk kandidatą!