Naujienos

Yra šalis - nėra pinigų? Nesąmonė! (2)

22/03/2017
lampa

Kiek Lietuvoje reikia valstybės tarnautojų, kad pakeistų elektros lemputę? Skaičiuojam: vieno vyr. specialisto, kuris lemputę laiko. Tada keturių specialistų, kurie suka stalą, ant kurio stovi vyr. specialistas. Darbas susijęs su padidinta rizika (nuo stalo galima nukrist) – prireiks ir darbo saugos specialisto. Dar bent pora vyresn. specialistų sudarys Ūkio skyrių: vykdys stalo eksploatacinę priežiūrą ir tieks tualetinį bei rašomąjį popierių. Juridinis skyrius: vienas vyr. specialistas derins lemputės teisinių aktų suderinamumą su ES teisine baze, vienas vyr. specialistas vykdys lemputės viešuosius pirkimus. Finansų skyriuje vieno vyr. specialisto irgi gal nepakaks, juk ir komandiruotes paskaičiuot, ir kontroliuot biudžeto asignavimus, ir viską... Tarkim, du buhalteriai. Dar vienas vyr. specialistas - vidaus auditorius. Kad lemputės nebūtų sukamos stichiškai, prireiks apšvietimo strateginio planavimo skyriaus: vienas vadovas plius keturi vyresn. specialistai. Informacinių technologijų skyrius, administruojantis lempučių registrą: vadovas plius trys kompiuterinių tinklų administratoriai. Regioninės plėtros skyrius, už dalinį ES finansavimą vykdantis regionų apšvietimo plėtros studijas: vadovas bent keturi specialistai (dirbantys iki patamsių). Apšvietimo kontrolės skyrius: vadovas ir bent aštuoni vyr. specialistai-inspektoriai, tikrinantys ar visur įsukta pakankamai lempučių. Bendrosios informacijos teikimo skyrius, išduodantis gyventojams apšvietimo registro pažymas, kad pas juos lemputės įsuktos - vadovas ir keturi specialistai. Dabar pridėkim departamento generalinį direktorių ir jo pavaduotoją (šituos paskirs valdančios partijos, kaip visada), projektų vadovą ir porą patarėjų. Gaunasi Lietuvos strateginis apšvietimo analizės ir valdymo departamentas. Kuklus, vos 45 valstybės tarnautojai. Su ofisu kur nors Vilniaus centre. Su 45 mobiliais telefonais ir 45 kompiuteriais (nesakysim, už kiek juos pirkom viešojo pirkimo būdu - kad nepavydėtumėt). Kam tiek kompiuterių? Taigi nepatogu delfius mažam mobilaus ekranėlyje kasdien skaityt! Dar pridėkim pora naujų automobilių, nesvarbu kokių (bet vis tiek viešai nupirkt gaunasi tik "VW Passat" su mažiausiai 3,2 litro varikliu, odinėm pasostėm ir 8 garsiakalbių audio sistema). Oi, pamiršom dar vieną svarbų asmenį – departamento atstovą ryšiams su visuomene. Labai reikalingas ir užimtas žmogus, nuolat komunikuojantis per Facebook'o paskyrą ir administruojantis departamento reprezentacinę svetainę www.lietuva-sviesi.lt (sukurtą viešojo pirkimo būdu, nesakysim už kiek – kad nepavydėtumėt).

Ir tik pora pastabų: iš biudžeto lemputėms pirkti pinigai baigėsi, nupirkus vos porą (nesakysim už kiek, kad nepavydėtumėt), tad departamentas šiuo metu tos funkcijos nevykdo. Ir jei jums staiga prireiktų įsukti lemputę, nesitikėkit, kad departamentas tai atliks: tai būtų virš jų kompetencijos ribų. Negalėdami pažeisti tarpžinybinio reglamento jie lemputes suka tik sau. O kitos žinybos tegul susikuria savo lemputės departamentus. Ar galima kažkaip optimizuoti departamento darbą? Neįmanoma! Juk jeigu atleisim tą vieną vyr. specialistą, kuris laiko lemputę, arba bent vieną iš tų keturių, kurie suka stalą... Patys suprantat, situacija valstybėje staiga pablogės!

Juokinga? Visai ne! Lemputės principu suorganizuotas daugelio iš 587 vlastybinių kontorų darbas ir niekam tas nekelia juoko. Per 27 metus nesukėlė nei vienos šypsenos.

comments powered by Disqus

Lietuvą atkūrę vyrai (20). Jonas Basanavičius

JonasBasanaviciusLG1511 Gydytojas, pagrindinis Lietuvos valstybingumo ideologas ir iniciatorius, tautos patriarchas.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (19). Jonas Vileišis

640px JonasVileiis Teisininkas, leidėjas, ilgametis Laikinosios sostinės burmistras.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (18). Jokūbas Šernas

JokubasSernas Teisininkas, žurnalistas, evangelikas reformatas.
Skaityti daugiau »

Siūlyk kandidatą!