Naujienos

Dr. J. P. Kazickas švenčia garbingą jubiliejų

16/04/2013
SetWidth320 Kazickas

Balandžio 16-tąją vienam žymiausių išeivijos lietuvių, pasaulinio garso verslininkui, filantropui, ekonomikos mokslų daktarui Juozui P. Kazickui sukanka 95-eri metai. Nuoširdžiai sveikiname! 

LDK Gedimino ordino Didžiojo kryžiaus, Komandoro kryžiaus bei ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Didžiojo kryžiaus kavalierius dr. Juozas P. Kazickas – pasaulinis verslo autoritetas. Jo patarimais naudojasi JAV gynybos ir užsienio reikalų ministerijos, įvairios tarptautinės verslo kompanijos, įvairių užsienio valstybių vyriausybės. 1991 m. verslininkas įkūrė pirmąją privataus kapitalo telekomunikacijų bendrovę Baltijos šalyse, pritraukė į Lietuvą nemažai stambių investuotojų iš JAV.

Gyvendamas JAV, verslininkas aktyviai dalyvavo išeivijos gyvenime ir nenuilstamai rūpinosi Lietuvos nepriklausomybės stiprinimu: konsultavo Lietuvos Vyriausybę, organizavo Lietuvos vadovų susitikimus su JAV ir Europos valstybių vadovais, rengė JAV finansinių fondų atstovų vizitus į Baltijos šalis.

Pasitraukęs iš aktyvios verslo veiklos, J. Kazickas užsiėmė įvairiais labdaros ir paramos projektais. Kartu su dukterimi Jūrate įsteigė Kazickų šeimos labdaros fondą, kuris veikia ir Lietuvoje. Fondas remia švietimo programas, siekiančias kompiuterine technika aprūpinti Lietuvos mokyklas, moksleivių programavimo konkursus. J. Kazickas buvo ir vienas iš Valdovų rūmų paramos fondo steigėjų, įsteigė premiją žurnalistams, prisidedantiems prie Valdovų rūmų atstatymo. 2000 m. Kazickas tapo Golgotos kelio Jeruzalėje restauravimo vienu svarbiausių rėmėjų.

Skaityti dr. Juozo P. Kazicko pristatymą Verslininkų kategorijoje ir atiduoti savo balsus galite paspaudę čia.

comments powered by Disqus

Lietuvą atkūrę vyrai (20). Jonas Basanavičius

JonasBasanaviciusLG1511 Gydytojas, pagrindinis Lietuvos valstybingumo ideologas ir iniciatorius, tautos patriarchas.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (19). Jonas Vileišis

640px JonasVileiis Teisininkas, leidėjas, ilgametis Laikinosios sostinės burmistras.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (18). Jokūbas Šernas

JokubasSernas Teisininkas, žurnalistas, evangelikas reformatas.
Skaityti daugiau »

Siūlyk kandidatą!