Džiuginanti jaunosios irkluotojos laimėjimų serija

07/07/2013
4077184870997113110121401662142n

Vakar Kazanėje (Rusija) prasidėjo iki pat liepos 17 dienos vyksiančios XXVII-osios pasaulio studentų žaidynės, dar vadinamos universiada. Šiame svarbiausiame po olimpiados pasauliniame sporto renginyje dalyvauja ir Lietuvos studentų-sportininkų delegacija.

Šiandien, liepos 7-tąją, vos antrąją universiados dieną, aukso medalius Lietuvai jau iškovojo dviviečių valčių irklavimo regatos finale triumfavęs projekto „Dešimt +“ Sportininkų kategorijoje pristatomos Donatos Vištartaitės ir Mildos Valčiukaitės duetas. 2000 metrų distanciją lietuvės įveikė per 7:17:43 ir net septyniomis sekundėmis aplenkė antroje vietoje likusias baltaruses.

Iki šiol vienviečių valčių Europos ir pasaulio pirmenybėse dalyvavusi Lietuvos irkluotoja, irklavimo čempionė, Europos ir pasaulio irklavimo čempionatų prizininkė Donata Vištartaitė dviviečių valčių irklavimo rungtyse debiutavo (kartu su M. Valčiukaite) prieš mėnesį Sevilijoje vykusiame Europos irklavimo čempionate. Šis merginų dueto debiutas taip pat baigėsi triuškinančia pergale – 2000 metrų distanciją jos įveikė per 7 min. 21,87 sek. ir daugiau nei šešiomis sekundėmis aplenkusios antroje vietoje likusias lenkes, iškovojo Europos čempionių titulą.

Donata Vištartaitė – viena stipriausių ir perspektyviausių Lietuvos irklavimo  sportininkių, iškovojusi ne vieną įvertinimą tiek Europos, tiek ir pasaulio vienviečių valčių irklavimo čempionatuose bei net ketverius metus iš eilės tapusi Lietuvos irklavimo čempionato pirmosios vietos laimėtoja. Plačiau apie Donatą skaityti ir savo palaikymo balsus šiai sportininkei skirti galite apsilankę ją pristatančioje sportininkų kategorijos skiltyje (spausti čia).