Sportininkai - Donata Vištartaitė

195
d vistartaite londono olimpiadoje uzeme 8 aja vieta 11999

Donata Vištartaitė

Lietuvos irkluotoja, irklavimo čempionė, Europos čempionė, pasaulio irklavimo čempionatų prizininkė.

Viena stipriausių ir perspektyviausių Lietuvos irkluotojų, iškovojusi ne vieną įvertinimą tiek Europos, tiek ir pasaulio irklavimo čempionatuose bei jau ketverius metus iš eilės tapusi Lietuvos irklavimo čempionato pirmosios vietos laimėtoja. 2013 m. aukso medaliais Europos čempionate ir XXVII pasaulinėje universiadoje debiutavo dviviečių valčių sporte.

Pasiekimai

Donata Vištartaitė gimė 1989 metų birželio 11 d. Šilalėje. Irklavimo sportu mergina užsima nuo 2004 metų ir šiandien yra viena perspektyviausių Lietuvos irkluotojų. Sportininkė du kartus tapo pasaulio jaunimo iki 23 metų vienviečių valčių klasės irklavimo čempione ir Europos irklavimo čempionato bronzos medalio laimėtoja. Iškovojusi ne vieną tarptautinį apdovanojimą, 2012 metais ji išbandė savo jėgas ir Londono vasaros olimpinėse žaidynėse. Atkakli ir kryptingai užsibrėžtų tikslų siekianti sportininkė olimpinėse varžybose pateko į stipriausiųjų irkuotojų vienvietininkių aštuntuką, pelnė aštuntąją vietą. Kiti pagrindiniai Donatos sportinės veiklos pasiekimai:

2013 m. – Europos irklavimo čempionate Sevilijoje Donata Vištartaitė triuškinančiai debiutavo dviviečių valčių rungtyje: kartu su M. Valčiukaite 2000 metrų distanciją įveikusi per 7 min. 21,87 sek., iškovojo Europos dviviečių valčių irklavimo čempionės titulą.

2013 m. – XXVII Pasaulio studentų žaidynėse (universiadoje) Donatos Vištartaitės ir M. Valčiukaitės duetas buvo nepralenkiamas. Įveikusios 2000 metrų distanciją per 7:17:43 ir net septyniomis sekundėmis aplenkusios antroje vietoje likusias baltaruses, merginos iškovojo universiados čempionių titulą.

2011 m. – Pasaulio jaunimo irklavimo čempionate užėmė pirmąją vietą, Europos irklavimo čempionate užėmė trečiąją vietą, Pasaulio irklavimo čempionate užėmė devintąją vietą ir taip iškovojo kelialapį į Londono olimpines vasaros žaidynes.

2010 m. – Iškovojo pirmąją vietą Pasaulio jaunimo irklavimo čempionate bei ketvirtąją vietą Pasaulio taurės trečiajame etape. 

2009–2012 m. – Lietuvos irklavimo čempionato pirmosios vietos laimėtoja. 

2009 m. – Užėmė ketvirtąją vietą Pasaulio jaunimo irklavimo čempionate ir septintąją vietą Europos irklavimo čempionate.

2007 m. – Iškovojo trečiąją vietą Pasaulio jaunių irklavimo čempionate.

2006 m. – Užėmė septintąją vietą Pasaulio jaunių irklavimo čempionate.

 

Įvertinimai

2011 m. – Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalis.

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!