Naujienos

Kulautuvoje nuaidėjo jubiliejinė „Akacijų alėja“

13/07/2015
AA15. fotoTomo Toleikio is FB

Kulautuvos pušyne nuskambėjo penkioliktą gimtadienį šventusio bardų festivalio „Akacijų alėja“ akordai. Akivaizdu, kad festivalis turi didžiulį ištikimiausių gerbėjų ratą – nepaisant nedžiuginančio oro, čia susirinko apie 10 000 dainuojamosios poezijos gerbėjų.

„Taip lyjant dar neteko dainuoti. Buvo momentų, kai pats negirdėjau, ką groju ir ką dainuoju. Ir toks juokas suėmė – vos jį sutramdžiau!“ – atviravo į „Akacijų“ sceną grįžęs projekto „Yra šalis...“ DEŠIMT+ Menininkų kategorijoje pristatomas Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, Lietuvos ir Rusijos teatro ir kino žmogus bei skaitovas, dainininkas, solistas Vladas Bagdonas (skaityti jo skiltį projekte). Tačiau vėliau retoriškai paklausė: „O gal taip dar smagiau?“

Po lietaus žmones išjudino, linksmino ir nostalgiškai nuteikė debiutuojantis „Dainos teatras pagal Vidą Bareikį“. Pirmą kartą po 30 metų scenoje susirinkusieji vėl matė ir girdėjo garsųjį „Dainos teatrą“. Tiesa, šįkart dainuojantys aktoriai žiūrovui prabilo ne pagal maestro Vytautą Kernagį, o pagal Vidą Bareikį – buvo gera girdėti išsiilgtas dainas, įdomu klausytis, kaip groja po Vido Bareikio kaklu parištas metalinis grojantis kaklaraištis.

„Labai sveikintina, kad į festivalį kviečiami ne tik tikrieji bardai, o ir gretimų žanrų atstovai. Yra to skeptikų, tačiau aš manau atvirkščiai – labai gerai, kad jie čia visi kartu. Gerai ir atlikėjams, ir žiūrovui“, – po pasirodymo sakė teatro ir kino aktorė, atlikėja Ilona Balsytė.

 

Publiką juokino iki ašarų

Šiemet festivalio scenoje netrūko teatrališkumo ir improvizacijų. Atsižvelgiant į oro sąlygas ir publikos pageidavimus, atlikėjai keitė savo numatytas programas. Bene vieninteliai be programos atvykę naujosios kartos improvizuojantys poetai apdainavo scenos dekoracijas ir susirinkusius žiūrovus. Anot jų, lipdami į sceną jie nežinojo, ką dainuos: viskas gimsta čia ir dabar.

Saulei nusileidus, scenoje vyko monospektaklis – tarp šmaikščių JAMOS ir V. apdainuotų dekoracijų dainavo ir savo gyvenimiškais pastebėjimais žavėjo kitas projekte „Yra šalis…“ pristatomas menininkas Juozas Erlickas (skaityti jo skiltį projekte). Pušynas aidėjo nuo juoko iki ašarų. Į sceną žengusi Laura R. su CHAMELEONU taip pat prikaustė dėmesį. Kintantys sceniniai drabužiai, dekoracijos žiūrovą įtraukė į jautriai pasakojamas istorijas. Šių atlikėjų ir festivalio organizatorių jungtinio choro, giedančio naująją „Akacijų alėjos“ himno versiją, publika nepaleido. Jį teko sugiedoti net tris kartus.

 

Penkioliktosios „Akacijų alėjos“ gerbėjų neišgąsdino blogas oras (D. Kanclerio nuotr.).

 

Ragino didinti gimstamumą

 

„Akacijų alėjos“ publika šiltai priėmė ir žmogų-orkestrą, kurio vienintelis instrumentas – balsas. Tai dar viena „Yra šalis…“ DEŠIMT+ Menininkų kategorijos pažiba – Veronika Povilionienė (skaityti jos skiltį projekte). Susirinkusieji kartu su lietuvių folkloro dainininke ir etnologe įsitraukė į bendrą dainą, kartu bandė užkalbėti lietų. Tarp dainų V. Povilionienė juokaudama ragino didinti gimstamumą. „Grįžę iš festivalio išmeskite lauk televizorių ir užsiimkite tais reikalais, kuriais turite užsiimti“, – su publika bendravo atlikėja.

Lyriškai nuteikė pušyne širdį atvėrusi kuklioji ir nuoširdžioji Alina Orlova. Iki atvykimo į Kulautuvą apie „Akacijų alėjos“ festivalį atlikėja žinojo tik iš pasakojimų. „Man sakė, kad čia labai gražu, labai gera atmosfera, šilta publika. Ir viskas, ką man pasakojo, yra tiesa“, – sakė A. Orlova.   

 

Scenoje keitė vaidmenis

 

Scenoje debiutavo ir Edgaras Lubys bei Vaidas Baumila. Šie atlikėjai savo programas sudarė taip, kad žiūrovui būtų atskleisti kiti vaidmenys, pamatytas kitas amplua. Specialiai „Akacijų alėjos“ publikai Vaidas Baumila traukė kartu su savo mama sukurtą akustinę baladę „Mano vienatvė“. Publika negailėjo ovacijų. „Neslėpsiu. Labai jaudinausi. Esu labiau pop scenos atstovas. Nežinojau, kaip mane priims publika. Tačiau viskas buvo labai miela. Manau, kad spendimas priimti į savo ratą žmones iš kitos muzikinės kultūros – labai geras. Tai paįvairina renginio programą“, – po pasirodymo išdalinęs autografus ir nusifotografavęs su gausybe gerbėjų sakė Vaidas Baumila.  

 

Skatina dainuoti lietuviškai

 

Įžangos koncerte pasirodė įvairių konkursų laureatai – jaunieji bardai: Anna Polukord, Ieva Prūsaitė, Viktorija Pranaitytė, Gabija Petrauskaitė, Emilė Bulotaitė. Jie, kaip ir kiti festivalio dalyviai, buvo raginami atlikti lietuviškas dainas.

Visų už Atlanto gyvenančių „Akacijų alėjos“ dalyvių vardu festivalį sveikinęs Kolorado Romas atviravo, kad jį labai glumina šiuolaikinio Lietuvos muzikos pasaulio veržimasis dainuoti kitomis kalbomis. „Labai džiaugiuosi, kad šis festivalis propaguoja lietuvybę, skatina dainuoti savo gimtąja – lietuvių – kalba“, – sakė į Lietuvą po šešerių metų grįžęs Kolorado Romas.

 

Įteikė garbingą apdovanojimą

 

„Akacijų alėjos“ scenoje akustines balades traukęs festivalio signataras, krikštatėvis ir prodiuseris Virgis Stakėnas sakė, kad žvelgiant į penkioliktą gimtadienį švenčiančią „Akaciją“ širdis džiaugiasi: „Visko šiandien čia yra daug. Daug lietaus. Daug žmonių. Daug labai geros muzikos. Daug emocijos“.

Festivalio metu buvo įteiktas garbingas „Akacijų alėjos“ ambasadoriaus ženklas festivalio idėjos sumanytojui ir signatarui Algirdui Svidinskui.

 

Festivalio rengėjai – Kauno rajono savivaldybė ir UAB „Combo United Service“

Daugiau informacijos rasite festivalio interneto svetainėje www.akacijualeja.lt

comments powered by Disqus

Lietuvą atkūrę vyrai (20). Jonas Basanavičius

JonasBasanaviciusLG1511 Gydytojas, pagrindinis Lietuvos valstybingumo ideologas ir iniciatorius, tautos patriarchas.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (19). Jonas Vileišis

640px JonasVileiis Teisininkas, leidėjas, ilgametis Laikinosios sostinės burmistras.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (18). Jokūbas Šernas

JokubasSernas Teisininkas, žurnalistas, evangelikas reformatas.
Skaityti daugiau »

Siūlyk kandidatą!