Naujienos

Nerimas 2. Tautiškumas ir demokratija: tikros ir apgaulingos formos

13/03/2015
virselis 1000 3

Lietuvos mokslų akademija (LMA) kovo 13-ąją (penktadienį) 15 val. kviečia į apskritojo stalo diskusiją pasitinkant akademikų V. Daujotytės, E. Jovaišos, G. Kuprevičiaus, Z. Norkaus ir A. Vasiliausko parengtą knygą. Diskusija vyks LMA mažojoje konferencijų salėje (Gedimino pr. 3, Vilnius).

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Istorijos fakulteto dekanas prof. dr. Eugenijus Jovaiša, literatūros tyrinėtoja, habilituota humanitarinių mokslų daktarė prof. Viktorija Daujotytė, kompozitorius ir pedagogas prof. Giedrius Kuprevičius, filosofas ir sociologas profesorius Zenonas Norkus ir matematikas, ekonomistas prof. Aleksandras Vasiliauskas apskritojo stalo diskusijos metu pristatys pačių parengtą knygą „Nerimas 2. Tautiškumas ir demokratija: tikros ir apgaulingos formos“ (2014). Knygą išleido Lietuvos edukologijos universiteto leidykla.

Pristatomoje knygoje autoriai tęsia jos pirmtakėje „Nerimas 1. Svarbiausių humanitarinių ir socialinių grėsmių bei jų pasekmių Lietuvai įžvalgos“ („Tyto alba“, 2012) pradėtas tautiškumo ir nacionalumo, istorinės atminties, socialinės ir ekonominės istorijos bei moralės savivokos temas. Visos čia gvildenamos temos yra aktualios mūsų visuomenėje: greta tradicinio tautiškumo lygmens iškylantis kosmopolitizmas, giliausios tautinės valstybės ištakos ir globalus baltų pasaulis, Lietuvos ir kitų tautų turtas, jo skaičiavimas ir lyginimas, pokomunistinės Lietuvos ūkinė pažanga tarptautinės statistikos veidrodžiuose, Rusijos ir Lietuvos politiniai ir ekonominiai santykiai, lietuviškos ideologijos atsvaros V. Putino režimui ir Rusijos imperinėms pretenzijoms būtinybė, sovietinės okupacijos žalos vertinimo ir kompensacijos problemos, moralės klausimai.

Knygos bendraautoriai prof. V. Daujotytė ir prof. G. Kuprevičius pristatomi projekto „Yra šalis...“ Dešimt+ mokslininkų bei menininkų kategorijose (atitinkamai):

 


prof. Viktorija Daujotytė Pakerienė prof. Giedrius Kuprevičius

Viena unikaliausių Lietuvos mokslininkių, mąstytojų daugiausia tyrinėja poeziją, interpretuoja literatūrą egzistencinių problemų aspektu. Nagrinėja moterų rašytojų kūrybą. Parašė lietuvių literatūros vadovėlių mokyklai (1992 m., 1994 m., su Elena Bukeliene, 1989 m., 1990 m., 1995 m.), mokomųjų knygų studentams, esė. 

 

(skaityti plačiau / balsuoti)

 

Muzikos kūrėjas, daugybės populiarių kūrinių autorius – itin įvairiapusė asmenybė, kurio kūrybinėje biografijoje yra buvę nemažai įdomių posūkių. Jis – ir klasikinės muzikos kūrėjas, ir žymiausias kariljonininkas, ir elektroninės muzikos Lietuvoje bei TSRS pradininkas, rašęs ir roko operas. Profesorius yra laikomas vienu pagrindinių jaunimo muzikinės veiklos rėmėjų. 

(skaityti plačiau / balsuoti)

comments powered by Disqus

Lietuvą atkūrę vyrai (20). Jonas Basanavičius

JonasBasanaviciusLG1511 Gydytojas, pagrindinis Lietuvos valstybingumo ideologas ir iniciatorius, tautos patriarchas.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (19). Jonas Vileišis

640px JonasVileiis Teisininkas, leidėjas, ilgametis Laikinosios sostinės burmistras.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (18). Jokūbas Šernas

JokubasSernas Teisininkas, žurnalistas, evangelikas reformatas.
Skaityti daugiau »

Siūlyk kandidatą!