Naujienos

Pirmojo lietuviško kosminio palydovo kūrėjai

11/04/2013
laurynasmaciulisirvytenisbuzas2

Balandžio 12-toji – tarptautinė aviacijos ir kosmonautikos diena. Didžiuodamiesi ir sveikindami pristatome jums jaunuosius mūsų kosmoso inžinierius Lauryną Mačiulį ir Vytenį Buzą. Jaunuolius, kurie nepabūgo iššūkio pamėginti nutiesti simbolinį Lietuvos kelią į kosmosą ir pagaliau įrašyti mūsų šalies vardą greta kitų kosminių valstybių. Šiuo metu inžinieriai kuria pirmąjį lietuvišką kosminį palydovą, kuris į orbitą pakilti turėtų jau šią vasarą. Šį būsimą istorinį įvykį palydovo kūrėjai susiejo su Dariaus ir Girėno skrydžio per Atlantą 80–osiomis metinėmis, pavadindami savo palydovą „Lituanica SAT–1“.

Skaityti Lauryno Mačiulio ir Vytenio Buzo pristatymą Inžinierių kategorijoje bei skirti jiems savo balsus galite paspaudę čia. 

Su profesine švente šiandien sveikiname ir mūsų lakūną, aviacijos konstruktorių, akrobatinio skraidymo meistrą, daugkartinį rekordininką, Europos ir pasaulio akrobatinio skraidymo čempioną Jurgį Kairį.

Šis akrobatinio skraidymo profesionalas tarptautinės aviacinio sporto bendruomenės buvo pripažintas geriausiu 1996–2006 m. akrobatinio skraidymo be apribojimų meistru pasaulyje. Daugkartinis prestižiškiausių varžybų prizininkas, Europos ir pasaulio akrobatinio skraidymo čempionas savo įspūdingus triukus demonstruoja ne tik šio sporto pasaulio pirmenybių varžybose, bet ir paties sumanytų pilietinių akcijų metu.

Skaityti Jurgio Kairio pristatymą Sportininkų kategorijoje bei skirti jam savo balsus galite paspaudę čia.

comments powered by Disqus

Lietuvą atkūrę vyrai (20). Jonas Basanavičius

JonasBasanaviciusLG1511 Gydytojas, pagrindinis Lietuvos valstybingumo ideologas ir iniciatorius, tautos patriarchas.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (19). Jonas Vileišis

640px JonasVileiis Teisininkas, leidėjas, ilgametis Laikinosios sostinės burmistras.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (18). Jokūbas Šernas

JokubasSernas Teisininkas, žurnalistas, evangelikas reformatas.
Skaityti daugiau »

Siūlyk kandidatą!