Naujienos

Tegu liejasi muzika...

29/03/2013
muzika

Pristatome tris mūsų muzikos pasaulio šviesulius. Nuostabių damų – išskirtinių sopranų – Irenos Milkevičiūtės ir Sigutės Stonytės kompanijoje – kompozitorius Anatolijus Šenderovas. Pagerbkite juos savo balsais, nuomonėmis, palinkėjimais!

 

Prof. Irena Milkevičiūtė – lyrinio ir dramatinio soprano pagrindinių partijų atlikėja, tarptautinio pripažinimo sulaukusi plataus repertuaro dainininkė. Mūsų nepakartojama  – Violeta, Aida, Mimi, Čio Čio San, Norma, Tatjana..  Lietuvos nacionalinės premijos, Gedimino 2 laipsnio ordino, „Operos švyturių“ ir daugelio kitų apdovanojimų laureatė.

Plačiau apie Ireną Milkevičiūtę...

 

 

 

 

Pelniusi tarptautinį pripažinimą, Nacionalinės premijos laureatė prof. Sigutė Stonytė yra viena žymiausių šiandienos solisčių Lietuvoje. Savo vaidyba ir dainavimu atskleisdama didelį spalvų ir emocijų spektrą, dainininkė klausytoją pakeri balso stiprumu ir lankstumu, tamsių atspalvių tembru. Muzikos akademijos studentai, publika ir kritikai Sigutę Stonytę gerbia ir liaupsina: ji apdovanota „Kristoforo“ prizu, apdovanoto Kipro statulėle ir LDK Gedimino V laipsnio ordinu, buvo renkama geriausia metų dainininke Lietuvoje.

Plačiau apie Sigutę Stonytę...

 

 

 

Lietuvos Nacionalinės premijos, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio ir Karininko kryžių laureato kompozitoriaus Anatolijaus Šenderovo muzika išsiskiria ekspresyvumu, tembro, dinamikos, faktūros įvairove. Muzikas daug dėmesio savo kūryboje skiria sakralinei tematikai, pasitelkdamas Senojo ir Naujojo Testamento siužetus ir tekstus hebrajų ir lotynų kalbomis. Jo muzika puikiai įsiliejo į Europos naujosios muzikos kontekstą, yra atliekama Lietuvos ir įvairių Europos, Azijos, Pietų ir Šiaurės Amerikos šalių atlikėjų.

Plačiau apie Anatolijų Šenderovą...

 

comments powered by Disqus

Lietuvą atkūrę vyrai (20). Jonas Basanavičius

JonasBasanaviciusLG1511 Gydytojas, pagrindinis Lietuvos valstybingumo ideologas ir iniciatorius, tautos patriarchas.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (19). Jonas Vileišis

640px JonasVileiis Teisininkas, leidėjas, ilgametis Laikinosios sostinės burmistras.
Skaityti daugiau »

Lietuvą atkūrę vyrai (18). Jokūbas Šernas

JokubasSernas Teisininkas, žurnalistas, evangelikas reformatas.
Skaityti daugiau »

Siūlyk kandidatą!