Gydytojai - Danutė Lištvanienė

125
Litvanien

Danutė Lištvanienė

Gydytoja akušerė ginekologė, Vilniaus universitetinės ligininės Santariškių klinikų Perinatologijos koordinavimo centro vyriausia ordinatorė.

 

Danutė Lištvanienė – ginekologė-patologė, užauginusi daugelį „inkubatorinių“ kūdikių, jai už sveikus vaikus dėkingos mamos, kurios nerimavo dėl būsimo gimdymo, nes nėštumo eiga buvo komplikuota, nėščiosios pacientės sirgo sunkiomis kraujo, inkstų, širdies, kraujagyslių ir kitomis ligomis. Medikė ne tik suteikia profesionalią pagalbą, bet ir sugeba savo išsigandusias pacientes nuraminti, įtikinti, kad viskas bus gerai.

Gydytoja turi didelę darbo su nėštumo patologijomis praktiką, kurią įgijo daugiau kaip penkerius metus vadovaudama Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Akušerijos patologijos skyriui. Šiame skyriuje bendros klinikos darbuotojų vizitacijos metu akušeriai-ginekologai kartu su neonatolgais, o, esant reikalui, su vidaus ligų gydytojais, genetikais, vaikų kardiologais ir kitų specializacijų medikais aptaria kiekvienos nėščiosios ir gimdyvės sveikatos problemas, jos laukiamo naujagimio augimo ir raidos ypatybes, numato tinkamą gimdymo ir naujagimio priežiūrą. Čia gydomos nėščiosios, esant komplikuotai nėštumo eigai, vaisiaus būklės sutrikimams, nėščiosios pacientės sergančios sunkiomis kraujo, inkstų, širdies, kraujagyslių ir kitomis ligomis.

Dabar D. Lištvanienė dirba VUL SK Perinatologijos koordinavimo centre gydytoja akušere ginekologe, yra šio centro vyr. ordinatorė. Perinatologijos koordinavimo centre konsultuojamos didelės rizikos nėščiosios iš Vilniaus ir Panevėžio kraštų, o esant vaisiaus patologijai – iš visos Lietuvos. Teikiamos ambulatorinės nėščiųjų sveikatos priežiūros paslaugos, pvz., ultragarsinio tyrimo metu modernia aparatūra matuojamos vaisiaus kūno dalys, vertinamas jų augimas, vaisiaus kvėpavimo judesiai, širdies veikla, placentos būklė, vaisiaus vandenų kiekis, vaisiaus ir placentos kraujotaka vertinama remiantis Doplerio efektu ir kt.

Kaip sako pati gydytoja: akušeriai visada yra atsakingi už dvi gyvybes. „Seniau dirbome pagal devizą: gyva motina ir vaikas. Dabar jis skamba taip: gyva sveika motina ir vaikas“. Šio devizo gydytoja nuoširdžiai laikosi, tai liudija gražūs buvusių pacienčių atsiliepimai, sveiki vaikučiai ir jau 12 –tus metus atšventęs ketvertukas, iš kurių pirmas gimęs berniukas, pavadintas Daneku, gydytojos, padėjusios jam su sese ir broliukais ateiti į pasaulį, garbei.

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!