Verslininkai

Šalyse, kurių geografinė padėtis, geologinės ir klimato ypatybės nesudarė sąlygų pasigirti neišsemiamais vertingiausių naudingųjų iškasenų klodais, ekonominis ir socialinis gerbūvis tampa rimtu tautos gebėjimų išbandymu.
Net ir neturėdami didžiulių naftos telkinių, deimantų ar aukso kasyklų, mes, lietuviai, šiam išbandymui nepasiduodam. Sunkiu darbu, sumaniais sprendimais ir prigimtiniu verslumu rodome sau ir pasauliui – mes gebam! Gebam kurti ir gaminti didelės pridėtinės vertės produktus, inovatyvias technologijas, teikti kokybiškas paslaugas šaliai ir pasauliui. Gebam ne tik sėkmingai konkuruoti pasaulinėje rinkoje su stambiausių valstybių gamintojais, bet ir tapti kai kurių aukštųjų technologijų nišų lyderiais. Gebam kurti ir vystyti tokį verslą, kuris garsina ne tik mūsų verslininkus, bet ir visą Lietuvą – šalį, išauginančią sumanias, darbščias ir išradingas asmenybes. O svarbiausia – ir akinami tarptautinės sėkmės, ir alinami ekonominių nuosmukių mes gebam kurti brandžia socialine atsakomybe pasižymintį verslą. Verslą, besidalijantį pelnu su opiausias socialines problemas išgyvenančiais mūsų visuomenės nariais, remiantį šalies sportą, mokslą, švietimą, kultūrą – fizinį ir dvasinį tautos vystymąsi.

Arvydas Avulis

Lietuvos verslininkas, statybų bendrovės „Hanner“ įkūrėjas ir vadovas.


Skaityti daugiau >>

Tautvydas Barštys

Lietuvos verslininkas, įmonių grupės „Kauno grūdai“ įkūrėjas ir valdybos pirmininkas, politinis bei visuomenės veikėjas.


Skaityti daugiau >>

Jolanta Blažytė-Uspaskich

Lietuvos verslininkė, koncerno „Vikonda“ valdybos pirmininkė.


Skaityti daugiau >>

Saulius ir Aidas Dailidės

Lietuvos programuotojai, verslininkai, kompanijos „Pixelmator Team“ įkūrėjai ir vadovai.


Skaityti daugiau >>

Robertas Dargis

Lietuvos verslininkas, buriuotojų sąjungos prezidentas, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas.


Skaityti daugiau >>

Dainius Dundulis

Lietuvos verslininkas, UAB „Rivona“ ir UAB „Norfos mažmena“ įkūrėjas ir vadovas.


Skaityti daugiau >>

Petras Goberis

Lietuvos verslininkas, kietojo kuro katilus ir nestandartines metalo detales gaminančios bendrovės „Kalvis“ įkūrėjas ir vadovas.


Skaityti daugiau >>

Kazimieras Jakutis

Lietuvos verslininkas ir menininkas, LONO įmonių grupės (uab LONAS IR PARTNERIAI, uab POROLONAS, uab LONO MAŽMENA, uab LONIUKAS) įkūrėjas ir vadovas, dainų autorius ir atlikėjas, kultūros renginių organizatorius.


Skaityti daugiau >>

Kęstutis Jasiūnas

Lietuvos verslininkas, UAB „Ekspla“ generalinis direktorius.


Skaityti daugiau >>

Ramūnas Karbauskis

Lietuvos verslininkas, ūkininkas, „Agrokoncerno“ įmonių grupės steigėjas ir vadovas, politikos veikėjas.

R. Karbauskis – prekyba trąšomis, pesticidais ir sėklomis bei grūdų supirkimu besiverčiančios „Agrokoncerno“ įmonių grupės įkūrėjas ir prezidentas. Verslininkas buvo pripažintas vienu iš 1990–2010 m. šalies žemės ūkio lyderių.


Skaityti daugiau >>

Saulius Karosas

Lietuvių verslininkas ir filantropas.


Skaityti daugiau >>

† Dr. Juozas P. Kazickas

(1918 m. balandžio 16 d. † 2014 m. liepos 10 d.)

Verslininkas, filantropas, ekonomikos mokslų daktaras.

Vienas žymiausių išeivijos lietuvių, pasaulinis verslo autoritetas. Yra konsultavęs JAV gynybos ir užsienio reikalų ministerijas, įvairias tarptautines verslo kompanijas, jo patarimais naudojasi net kitų užsienio valstybių vyriausybės. 1991 m. verslininkas įkūrė pirmąją privataus kapitalo telekomunikacijų bendrovę Baltijos šalyse, pritraukė į Lietuvą nemažai stambių investuotojų iš JAV.


Skaityti daugiau >>

Vaclovas Kontrauskas

Verslininkas, Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) absolventų ir bičiulių klubo prezidentas, „Karališkosios rezidencijos“ Birštone bendrasavininkis, restorano „Ida Basar“ Vilniuje vadovas.


Skaityti daugiau >>

Vladas Lašas

Lietuvos verslininkas.


Skaityti daugiau >>

Ilja Laursas

Lietuvos verslininkas, didžiausios pasaulyje atviros mobiliųjų aplikacijų platinimo platformos „GetJar“ įkūrėjas.


Skaityti daugiau >>

Visvaldas Matijošaitis

Lietuvos verslininkas, „Vičiūnų“ įmonių grupės steigėjas ir vadovas, Kauno miesto meras.


Skaityti daugiau >>

Darius Mockus

Lietuvos verslininkas, koncerno „MG Baltic“ įkūrėjas ir prezidentas.


Skaityti daugiau >>

Augustinas, Kristijonas ir Dominykas Vizbarai

Lietuvos verslininkai, aukštųjų technologijų bendrovės UAB „Brolis Semiconductors“ įkūrėjai.


Skaityti daugiau >>

Jurga Žilinskienė

Lietuvos verslininkė, vienos sėkmingiausių Londono vertimo kompanijų „Today Translations“ įkūrėja ir vadovė.


Skaityti daugiau >>

Francisco Ricardo Blagevitch

Lietuvių kilmės verslininkas, IT kompanijos Brazilijoje „Asyst International“ įkūrėjas ir prezidentas, Lietuvos garbės konsulas Brazilijoje.

Sėkmingai visame pasaulyje veikiančią informacinių technologijų kompaniją Brazilijoje įkūręs lietuvių kilmės verslininkas. Studijų metais paties įkurtą įmonę „Asyst International“ F. R. Blagevitch, kurio protėvių šaknys glūdi Utenoje, išvystė į šiandien daugiau nei 2500 darbuotojų vienijančią kompaniją, aptarnaujančią daugiau nei 100 pasaulio valstybių bendroves, tarp kurių tokie garsūs vardai kaip „Johnson & Johnson“, IBM, „Toyota“, „Renault“, „Louis Vuitton“ ir kt.


Skaityti daugiau >>
61

Dr. Antanas Bosas

Lietuvos verslininkas, socialinių mokslų daktaras, UAB „Vakarų Lietuvos pramonės ir finansų korporacija“ valdybos pirmininkas ir prezidentas, UAB „Stella Vitae ir partneriai“ prezidentas, bendros Lietuvos ir Rusijos įmonės UAB „Stella Vitae“ direktorius.

Vienas pagrindinių vakarų Lietuvos pramonės industrijos plėtotojų. Verslininko įkurta korporacija, šiandien jau skaičiuojanti dvidešimtuosius savo gyvenimo metus, yra tapusi viena didžiausių ir sėkmingiausių privataus verslo įmonių šalyje. Ši įmonė, užsiimanti statyba, energetika, medienos pramone ir transportu, nuo savo veiklos pradžios sukūrė tūkstančius darbo vietų ir į šalies biudžetą įnešė daugiau nei 1 mlrd. litų mokesčių. 


Skaityti daugiau >>
127

Linas Dovydėnas

Lietuvos verslininkas, AB „Avia solutions group“ generalinis direktorius.

Lino Dovydėno vadovaujama „Avia solutions group“ įrodo, kad lietuviškas kapitalas gali ne tik konkuruoti, bet ir daug ko pasiekti tarptautiniame aviacijos sektoriuje. Pastaraisiais metais įmonė sparčiai plečia savo veiklą ne tik Lietuvoje, bet ir NVS šalyse, Centrinėje ir Vakarų Europoje ir net Azijos šalyse.


Skaityti daugiau >>
161

Gvidas Drobužas

Lietuvos verslininkas, AB „Panevėžio keliai“ valdybos pirmininkas.

Didžiulę vadovavimo patirtį turintis verslininkas išplėtojo ir toliau vysto vienos stambiausių bendrovių mūsų šalyje – koncerno „Panevėžio keliai“ veiklą. Aktyviai dalyvauja įmonių, kurios vien Panevėžio mieste yra sukūrusios tūkstančius darbo vietų, valdyme. Šių įmonių investicijos į verslo plėtrą, šiuolaikiškas technologijas, žmogiškųjų resursų ugdymą skaičiuojamos dešimtimis milijonų litų.


Skaityti daugiau >>
94

Mindaugas Gedvilas

Biotechnologijų bendrovės „Amilina“ generalinis direktorius.

Didžiausios Skandinavijos šalyse kviečių krakmolo ir industrinių biotechnologijų bendrovės „Amilina“ generalinis direktorius. 2005 m. įkurta įmonė „nuo nulio“ išaugo į užsienio rinkoje puikiai vertinamą kompaniją, 2012 m. įmonė pasiekė 100 mln. Lt apyvartą. Tiekia medžiagas popieriaus ir maisto pramonės bendrovėms ES ir visame pasaulyje. 2012 m. vertingiausių Lietuvos įmonių šimtuke –  13-a vieta.


Skaityti daugiau >>
134

Antanas Guoga

Lietuvos verslininkas, filantropas, Europos parlamento narys.

Per 300 darbo vietų gimtojoje Lietuvoje sukūręs verslininkas, garsėjantis ne tik inovatyviomis verslo idėjomis, bet ir labdaringa veikla. Jo vardo paramos fondas jautriausioms socialinėms Lietuvos visuomenės grupėms bei šalies vardą garsinantiems sportininkams jau skyrė ne vieną milijoną litų.


Skaityti daugiau >>
57

Vidmantas Janulevičius

Lietuvos verslininkas, bendrovių grupės BOD Group įkūrėjas ir vadovas. 

Verslo inovacijų skleidėjas mūsų šalyje. Verslininko įkurta ir vadovaujama bendrovių grupė pirmoji Lietuvoje pradėjo gaminti novatoriškas informacijos laikmenas, o pastaruoju metu – ir atsinaujinančios energetikos elementus. Puikūs vadovo vadybiniai sugebėjimai ir brandūs verslo etikos principai lėmė tai, kad šiandien BOD Group – tai viena didžiausių ir moderniausių šios srities įmonių grupių Centrinėje ir Rytų Europoje.


Skaityti daugiau >>
151

Jokūbas Laukaitis

Vienas jauniausių Lietuvos verslininkų.

Pirmąjį savo verslą pradėjęs būdamas vos penkiolikos metų amžiaus, šiandien aštuoniolikmetis jau yra dalyvavęs kelių verslų vystymo darbuose, įkūręs kelis sėkmingus IT projektus.


Skaityti daugiau >>
168

John Mack

Lietuvių kilmės verslininkas, „CIE Automotive China“ (Pekinas, Kinija) prezidentas.

Pasaulinis automobilių verslo ir valdymo strategijos, dizaino ir plėtros sričių ekspertas. Biržuose gimęs ir užaugęs verslininkas turi daugiau nei 20 metų stambių kompanijų valdymo patirties. Jo biografijoje puikuojasi vienų geriausių pasaulyje automobilių kompanijų pavadinimai: „General Motors“, BMW, FIAT, „CIE Automotive China“.


Skaityti daugiau >>
76

Juozas Martikaitis

Aukštųjų technologijų trikotažo įmonės „Garlita“ įkūrėjas ir vadovas.

Jo pasiekimai – įkvepiantis pavyzdys ne tik pradedantiesiems šalies verslininkams, bet ir verslo magnatams. Asmeninėmis lėšomis įkūręs pirmąją Europoje nanotechnologijų laimėjimus pasitelkusią trikotažo įmonę, jis per trumpą laiką pelnė tarptautinį pripažinimą. J. Martikaičio vadovaujama „Garlita“ neliko nepastebėta net NATO – šios organizacijos užsakymu ji daugelio šalių kariuomenėms sukūrė ir pagamino uniformas.


Skaityti daugiau >>
118

Tomas Milaknis

„Alna“ įmonių grupės generalinis direktorius.

Vadovauja vienai seniausių ir didžiausių IT paslaugų įmonių Baltijos šalyse, reikšmingai prisidėjusių prie Lietuvos IT rinkos vystymosi. „Alna“ įmonių grupės verslo modelis paremtas ilgalaike partneryste ir pagrindinėmis vertybėmis – augimu, inovacijomis, įsipareigojimu. Vadovaujant T. Milakniui, 2011 m. „Alna“ įmonių grupės pelnas ženkliai išaugo, o viena gupės įmonių jau 2 metus iš eilės Nacionaliniuose atsakingo verslo apdovanojimuose išrenkama „Metų darboviete“.


Skaityti daugiau >>
152

Artūras Mrazauskas ir Gintautas Kvietkauskas

Įmonių grupės „Arginta Group“ įkūrėjai ir vadovai.

Daugiau nei 20 metų kartu verslą kuriantys vyrai savo darbu įrodė, kad mūsų šalyje galima įgyvendinti net ir, regis, sunkiai įgyvendinamas idėjas. 1991 m. įkurtą metalo apdirbimo įmonę jie per veiklos dvidešimtmetį išvystė iki vienos sparčiausiai Vidurio Europoje augančių technologijų bendrovių, pasižyminčių pažangia verslo ir valdymo filosofija. Šiandien „Arginta Group“ užsiima vandentvarkos projektų valdymu, metalo apdirbimu, atsinaujinančios energetikos vystymu, turto valdymu.


Skaityti daugiau >>
112

Gintautas Pangonis

Lietuvos verslininkas ir vadybininkas, AB „Grigiškės“ generalinis direktorius.

G. Pangonis turi ilgametės vadovavimo stambioms kompanijoms patirties. Patyrusiam verslininkui ir vadybininkui, regis, nebaisūs jokie iššūkiai: pradėjęs vadovauti akcinei bendrovei „Grigiškės“ jos sunkmečiu, jis prikėlė medžio plokščių, popieriaus ir kartono gamyba besiverčiančią bendrovę iš krizės ir pavertė ją pelninga gamintoja, savo produkcija aprūpinančia ne tik šalies rinką, bet ir gausiai eksportuojančia svetur.


Skaityti daugiau >>
136

Arvydas Paukštys

Lietuvos verslininkas, bevielių technologijų įmonės „Teltonika“ įkūrėjas ir vadovas.

1998 m. įkūrė bevielių technologijų bendrovę „Teltonika“, kuri 2007 m. sukūrė pirmąjį lietuvišką mobilųjį telefoną. Įmonė, savo veiklos pradžioje turėjusi vos 2 darbuotojus, šiandien yra išaugusi į tarptautinį pripažinimą pelniusią kompaniją, kurioje buvo sukurta per 300 darbo vietų.


Skaityti daugiau >>
163

Raimundas Petrauskas

Bendrovės „Schmitz Cargobull Baltic“ generalinis direktorius.

R. Petrauskas – Panevėžyje žinomas ir gerbiamas žmogus. Būtent jam ir tenka didžiausias nuopelnas už tai, kad šiame mieste yra įsikūrusi moderni vokiečių kapitalo gamykla, kurią net koncerno savininkai vokiečiai nesigėdija parodyti savo svečiams, o lietuvių inžinierių sukurtus produktus kopijuoja konkurentai kitose šalyse.


Skaityti daugiau >>
146

Augustinas Rakauskas

Lietuvos verslininkas, prekybos tinklo „Senukai“ įkūrėjas.

Verslininkas, kadaise įkūręs prekybos statybinėmis medžiagomis, buities ir ūkio prekėmis tinklą „Senukai“ ir išvystęs jį iki didžiausio tokio pobūdžio tinklo Baltijos šalyse. Išskirtinės gyvenimo ir verslo filosofijos propaguotojas, knygos „Verslumo dvasia“, radijo laidų apie verslą autorius.


Skaityti daugiau >>
76

Aurelijus Rusteika

Lietuvos verslininkas, buitinės technikos prekybos įmonių „AG Group“ bei „Topo grupė“ įkūrėjas bei valdybos pirmininkas.

Sėkmingas verslininkas, savo darbais parodęs, kad mecenatystė Lietuvoje dar gyva. Lyderiaujančių šalies buitinės technikos prekybos įmonių, pelniusių tarptautinį pripažinimą, įkūrėjas ir vadovas pamiltam Dubingių kraštui nutarė padovanoti tai, ko jam labiausiai trūko – naują bažnyčią. 


Skaityti daugiau >>
130

Arūnas Šikšta

Lietuvos verslininkas ir vadybininkas, buvęs TEO LT, AB generalinis direktorius.

Arūnas Šikšta – vienas geriausių vadybininkų Lietuvoje. 2004 m. atėjęs vadovauti to meto „Lietuvos telekomui“ (dabar – TEO LT, AB) šiam turint 38 mln. litų nuostolių, patyręs vadovas ne tik išgelbėjo bendrovę iš krizės, bet ir sukūrė jos akcininkams, darbuotojams ir visuomenei daug ekonominės vertės. 2011 m. „Verslo žinių“ organizuojamuose rinkimuose jis buvo pripažintas „Metų generaliniu direktoriumi“.


Skaityti daugiau >>
159

Gintaras Vaišnys

Lietuvių kilmės verslininkas ir inžinierius, kompanijos „Defibtech“ įkūrėjas ir prezidentas.

Amerikos lietuvis, 1999 m. paties įkurtą medicininės technikos gamybos kompaniją išvystęs į tarptautinio pripažinimo sulaukusią savo srities lyderę. Per veiklos dešimtmetį G. Vaišnio vadovaujamoje kompanijoje buvo pagaminta per 160 tūkstančių defibriliatorių keturiasdešimčiai pasaulio šalių. Teigiama, kad „Defibtech“ defibriliatoriai jau išgelbėjo per 5000 žmonių gyvybių, o pati kompanija 2007 m. buvo pripažinta sparčiausiai besivystančia medicininės technikos kompanija JAV.


Skaityti daugiau >>
60

Lolita Varanavičienė

Lietuvos verslininkė, leidyklos „Tyto alba“ įkūrėja ir vadovė.

Prieš kiek daugiau nei du dešimtmečius knygų leidybos verslą pradėjusi moteris išplėtojo jį iki šiandien viena žymiausių ir prestižiškiausių laikomos leidyklos mūsų šalyje. Jos dėka jau daugiau kaip 900 skirtingų pavadinimų knygų pasiekė Lietuvos skaitytojų rankas.


Skaityti daugiau >>
47

Darius Zubas

Lietuvos verslininkas, AB „Linas Agro Group“ įkūrėjas ir valdybos pirmininkas.

Žemės ūkio verslo strategas. Jo įkurta ir vadovaujama bendrovė tarptautiniu mastu prekiauja  žemės ūkio produkcija, užsiima tokios produkcijos gamyba ir perdirbimu bei tiekia prekes žemės ūkiui. AB „Linas Agro Group“ įmonių grupėje dirba daugiau nei 950 darbuotojų.


Skaityti daugiau >>
153

Sigitas Žvirblis

UAB „Intersurgical“ generalinis direktorius.

Visame pasaulyje puikiai žinomos medicininės paskirties gamintojos UAB „Intersurgical“, įsikūrusios Lietuvos provincijoje, vadovas – vienas gerbiamiausių Švenčionių rajonų žmonių. Jis ne tik savo įmonėje sukūrė per tūkstantį darbo vietų, parengė specialistų, daug dėmesio skiria darbuotojų socialinėms reikmėms, bet ir savo labdaringa veikla daug nuveikė visos Švenčionių bendruomenės labui.


Skaityti daugiau >>
160

Siūlyk kandidatą!