Žurnalistai

Dieną ir naktį, svilinant saulei, lyjant lietui ar spaudžiant speigui, biure, gatvėje, karo ar epidemijos epicentre – bet kur ir bet kada jie pasirengę atsidurti tam, kad suteiktų mums galimybę žinoti. Žinoti tai, kas vyksta šalyje ir pasaulyje, kokiais kultūriniais reiškiniais ir atradimais galėtume praturtinti savo dvasinį pasaulį ir pasaulėžiūrą, kokių negandų ir nelaimių turėtume saugotis. Jie suteikia mums galimybę žinoti viską, kas žmogui žinoti yra svarbu, aktualu ar įdomu. Jie – mūsų žurnalistai, visuomenei svarbios informacijos rinkėjai, tyrėjai ir skleidėjai žmogui bei pasauliui.
Profesionaliai, etiškai ir, svarbiausia, nešališkai retransliuodami pasaulio pulsą žodžiu, garsu ir vaizdu, jie leidžia mums nelikti gyvenimo sūkurių užribyje, keliauti per pasaulį nepajudant iš vietos, ginti savo teises ar išreikšti nuomonę. Jūsų dėmesiui – ketvirtosios valdžios atstovai.

Nijolė Angelė Baužytė

Aktorė, režisierė, žurnalistė, Lietuvos Sąjūdžio veikėja.


Skaityti daugiau >>

Eglė Bučelytė

Lietuvos televizijos žurnalistė, diktorė.


Skaityti daugiau >>

Algimantas Čekuolis

Lietuvos žurnalistas, rašytojas, keliautojas.


Skaityti daugiau >>

Valė Čeplevičiūtė

Lietuvos žurnalistė, redaktorė.


Skaityti daugiau >>

Ginas Dabašinskas

Žurnalistas, psichologas, astrologas, radijo laidų autorius ir vedėjas.


Skaityti daugiau >>

Romas Dabrukas

Operatorius, karo žurnalistas.


Skaityti daugiau >>

Prof. dr. Kęstutis Kazimieras Girnius

Žurnalistas, publicistas, politikos apžvalgininkas, filosofijos mokslų daktaras, VU profesorius.


Skaityti daugiau >>

Edmundas Jakilaitis

Televizijos žurnalistas, laidų vedėjas, prodiuseris.


Skaityti daugiau >>

Linas Kunigėlis

Lietuvos sporto komentatorius, žurnalistas.

Lietuvos krepšinio mėgėjai jau seniai puikiai pažįsta Lino Kunigėlio balsą – nuo 1993 metų šis sporto žurnalistas komentuoja per televiziją transliuojamas krepšinio varžybas. L. Kunigėlis taip pat yra dirbęs Lietuvos krepšinio lygoje, keliuose spaudos leidiniuose, nuo 2008 metų Lietuvos televizijoje veda sporto aktualijų laidą „Trys milijonai“, vadovavo 2011 metų Europos vyrų krepšinio čempionato organizacinio komiteto žiniasklaidos ir komunikacijos grupei.


Skaityti daugiau >>

Dalia Kutraitė Giedraitienė

Žurnalistė, Lietuvos politikos ir visuomenės veikėja.


Skaityti daugiau >>

Laima Lavaste

Žurnalistė, rašytoja.


Skaityti daugiau >>

Rita Miliūtė

Lietuvos radijo ir televizijos žurnalistė, redaktorė, laidų vedėja.


Skaityti daugiau >>

Aurimas Perednis

Žurnalistas, radijo ir televizijos laidų vedėjas.


Skaityti daugiau >>

Gražina Sviderskytė

Televizijos žurnalistė, istorinių bei dokumentinių filmų kūrėja.


Skaityti daugiau >>

Laimonas Tapinas

Lietuvos rašytojas, vertėjas, žurnalistas, kino istorikas ir kritikas.


Skaityti daugiau >>

Audronė Urbonaitė

Lietuvos  žurnalistė, rašytoja, filologė.


Skaityti daugiau >>

Henrikas Vaitiekūnas

Lietuvos žurnalistas, televizijos laidų kūrėjas ir vedėjas.


Skaityti daugiau >>

Rimvydas Valatka

Lietuvių žurnalistas, publicistas, Nepriklausomybės akto signataras.


Skaityti daugiau >>

Algimanta Žukauskienė

Žurnalistė, redaktorė, televizijos laidų vedėja.


Skaityti daugiau >>

Rolandas Barysas

Žurnalistas, verslo dienraščio „Verslo žinios“ vyriausiasis redaktorius, leidėjas.

Reorganizavo ir atkūrė nepriklausomą Lietuvos telegramų agentūrą „ELTA“, sukūrė pirmąjį nacionalinį verslo dienraštį, pripažintą skaidriausia žiniasklaidos priemone, įkūrė pirmąjį žiniasklaidos internetinį informacinį portalą. Apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžiumi. Taip pat yra Verslo šlovės galerijos laureatas, pelnė tarptautinių prekybos rūmų ICC Lietuva „Partnerystės lyderio 2008“ apdovanojimą.


Skaityti daugiau >>
159

Arūnas Brazauskas

Lietuvos žurnalistas, redaktorius.

Buvęs „Verslo žinių“ vyriausiojo redaktoriaus pavaduotojas Arūnas Brazauskas verslo ir jo etikos klausimais aktyviai pasisako žiniasklaidoje (TV ir radijo laidose). Kurį laiką valdė pagrindinį internetinio portalo „Balsas.lt“ vairą, dabar portale rašo apžvalgas, daugiausia ekonomikos ir politikos temomis. LRT radijo laidoje „Ryto garsai“ rengia „Savaitės komentarus“.


Skaityti daugiau >>
148

Vytautas Damaševičius

Lietuvos kino režisierius, operatorius, dokumentinių filmų kūrėjas.

Nuo 1963 m. dirbo Lietuvos kino studijoje. 1980 m. baigė Teatro, muzikos ir kinematografijos institutą Leningrade. 1980–1992 m. – Lietuvos kino studijos dokumentinių filmų režisierius. Nuo 1993 m. su J. Matoniu kuria televizijos dokumentinius filmus. Sukūrė filmų portretų, istorinių, buitinės ir socialinės tematikos filmų. Didžiąją kūrybos dalį sudaro kultūros tematikos filmų ciklai („Menininkų portretai“, nuo 1994 m., daugiau kaip 60 filmų, „Lietuvos kultūros paveldas“, nuo 1996 m., „Repeticija: Teatro pulsas“, nuo 1997 m.).


Skaityti daugiau >>
186

Aurelijus Katkevičius

Žurnalistas, žurnalo „Verslo klasė“ vyr. redaktorius, tinklaraštininkas. 

Vienas pirmųjų ryšių su visuomene Lietuvoje specialistų. Dabar – žurnalo „Verslo klasė“  ir kitų „Verslo žinių“ bendrovės leidžiamų žurnalų („Iliustruotasis mokslas“, „Iliustruotoji istorija“) redaktorius.


Skaityti daugiau >>
177

Vilius Kavaliauskas

Lietuvos žurnalistas ir kolekcininkas.

Žurnalistas, vėliau tapęs ministro pirmininko Algirdo Brazausko patarėju, ištikimas Lietuvos vertybių kolekcionierius: daugelį metų dalelytėmis rinko medžiagą apie Lietuvos savanorius, medalių ir ordinų eskizus, archyvines nuotraukas, apdovanotųjų portretus, istorinių dokumentų kopijas. Kaupė informaciją apie 1918–1940 metų laikotarpio istorinius faktus. Medžiagą padėjo rinkti Olandijos, Čekijos, Prancūzijos ir kitų šalių kolekcionieriai, leidę autoriui naudotis jų sukaupta medžiaga ir privačiais archyvais. 


Skaityti daugiau >>
182

Juozas Matonis

Dokumentinio kino ir televizijos operatorius, režisierius, prodiuseris.

Nufilmavo apie 200 dokumentinio kino filmų, kino žurnalų ir kino kronikos siužetų.  Su V. Damaševičiumi kūrė dokumentinių filmų ciklus: „Menininkų portretai. Metraštis“ (nuo 1994 m., apie 90 filmų), „Lietuvos kultūros paveldas“ (nuo 1996 m., 21 filmas), „Įveikti negalią“ (nuo 1996 m., 12 filmų), „Repeticija – teatro pulsas“ (nuo 1997 m., 9 filmai). 


Skaityti daugiau >>
181

Dr. Andrius Navickas

Lietuvos žurnalistas, internetinio naujienų portalo „Bernardinai.lt“ vyr. redaktorius ir direktorius, religijotyrininkas, humanitarinių mokslų (filosofijos krypties) daktaras.

Žurnalistas pasižymi kaip sąžiningos, objektyvios ir principingos žiniasklaidos atstovas, jo ilgametis darbas puoselėjant krikščioniškąsias vertybes viešojoje erdvėje, kuriant bei plėtojant interneto dienraštį „Bernardinai.lt“ yra ne kartą apdovanotas ir vertinamas skaitytojų. Dr. Andrius Navickas – 2010-ųjų „Metų tolerancijos žmogus“, Stasio Lozoraičio premijos laureatas.


Skaityti daugiau >>
167

Prof. dr. Žygintas Pečiulis

Žurnalistas, humanitarinių mokslų daktaras, profesorius, Vilniaus universiteto Žurnalistikos instituto direktorius.

Žurnalistikos teoretikas ir praktikas, Lietuvos aukštosiose mokyklose dėsto įvairias žurnalistines disciplinas, rašo medijų analizės temomis periodinėje spaudoje, septynių komunikacijos srities knygų autorius.


Skaityti daugiau >>
144

Artūras Račas

Žurnalistas, politikos apžvalgininkas, tinklaraštininkas.

Po studijų Vilniaus universiteto Istorijos fakultete pradėjo politinę karjerą, tačiau rašymas paviliojo labiau, todėl pasirinko politikos apžvalgininko kelią. Rašo daugiausia politinių partijų veiklos, šalies vidaus politikos, Lietuvos santykių su Europos Sąjunga bei NATO klausimais. Vadovavo įvairioms naujienų agentūroms. Yra populiaraus asmeninio tinklaraščio autorius.


Skaityti daugiau >>
241

Vidas Rachlevičius

Lietuvos žurnalistas, verslo ir gyvenimo būdo žurnalo „Versus“ redaktorius.

Lietuvos žurnalistas, daugiau nei tris dešimtmečius paskyręs darbui šalies spaudoje. Patyręs redaktorius ėjo aukštas pareigas tokiuose reikšminguose šalies laikraščiuose bei žurnaluose kaip „Tiesa“, „Lietuvos rytas“, „Laikinoji sostinė“, „Lietuvos žinios“, „Verslo žinios“, „Verslo klasė“ ir kt.


Skaityti daugiau >>
164

Dainius Radzevičius

Žurnalistas, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas (nuo 2003 m).

Daugelį metų dirbo ar bendradarbiavo su keliomis organizacijomis vienu metu: kūrė laidas radijuje ir televizijoje, dirbo vyriausybinėse organizacijose spaudos konsultantu. Įvairių komisijų, profesinių, visuomeninių organizacijų narys ar pirmininkas.


Skaityti daugiau >>
182

† Romas Sakadolskis

1947.05.21 – 2016.02.25

JAV ir Lietuvos žurnalistas, tarptautinės radijo stoties „Amerikos balsas“ reporteris.

Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos instituto lektorius, GŽI internetinio portalo, siekiančio aukštesnių žurnalistinės etikos standartų, draugijos narys. R. Sakadolskio moksliniai interesai apima žurnalistikos etiką, spaudos laisvės problematiką, valstybės ir verslo interesus žiniasklaidoje, objektyvumo problematiką, informacinį raštingumą.


Skaityti daugiau >>

Audrius Siaurusevičius

Žurnalistas, VšĮ „Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija“ direktorius.

Patyręs Lietuvos žurnalistas, dešimtmetį rengęs ir vedęs populiarią savaitinę politinių diskusijų laidą „Spaudos klubas“, parengęs interviu su daugybe įtakingiausių pasaulio ir šalies politikos veikėjų.


Skaityti daugiau >>
142

Nijolė Steiblienė

Žurnalistė, politinė bei visuomenės veikėja.

1994 m. suteikta aukščiausioji žurnalistės kategorija. Daugiau nei dvidešimt metų dirbo Lietuvos radijo ir televizijos naujienų tarnyboje. Rengė reportažus, interviu politinėmis, ekonominėmis, teisėsaugos temomis. Dvi kadencijas buvo Seimo nare, kur dirbo Etikos ir procedūrų bei Antikorupcijos komisijose.


Skaityti daugiau >>
205

Siūlyk kandidatą!