Gydytojai - Juozas Ruolia

185
ruolia

Juozas Ruolia

Fitoterapeutas, homeopatas, medicinos biologas, SAM Slaugos darbuotojų tobulinimosi ir specializacijos centro vadovas, VU Lietuvos onkologijos instituto Fitoterapijos laboratorijos vedėjas, Lietuvos sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos rūmų (LSNR) Gydymo augalais komiteto pirmininkas.

Lietuvos fitoterapijos tėvu vadinamas Juozas Ruolia jau daugiau kaip 20 metų stengiasi pagerinti onkologinio ligonio gyvenimo kokybę vartojant vaistažoles, bičių produktus. Jo pastangomis Onkologijos institute buvo įkurta Fitoterapijos laboratorija, labai reikalinga onkologinėje įstaigoje. Yra prisidėjęs sukuriant dabar jau oficialiai užregistruotą vaistinį preparatą iš didžiųjų ugniažolių, plačialapių gysločių, vaistinių medetkų ir aminorūgščių, skirtą saugai nuo vėžio.

Pradinių medicinos žinių Juozas Ruolia gavo mokydamasis Kauno P. Mažylio medicinos mokykloje, aukštojo mokslo diplomą įgijo studijuodamas biologiją Krasnojarsko valstybiniame pedagoginiame institute. Kvalifikaciją tobulino VU gydytojų tobulinimosi fakultete, daug bendravo su užsienio šalių (Ukrainos, Šveicarijos, Austrijos, Vokietijos) specialistais. Dirbo felčeriu Vilniaus greitosios pagalbos stotyje. 

Nuo 1977 m. jo veikla susijusi su medicinos darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo įstaigomis.  Šiuo metu jis – SAM Slaugos darbuotojų tobulinimosi ir specializacijos centro generalinis direktorius.

Dirbdamas administracinėse pareigose Juozas Ruolia didelį dėmesį skyrė praktinei veiklai – fitoterapijai. Fitoterapija jis sudomino ir kolegas onkologus. Tiesa, kol kas nėra disertacijos apie tai, kad gydymas augalais galėtų radikaliai padėti susirgusiems vėžiu, nors iš kai kurių augalų yra pagaminta veiksmingų vaistų sergantiesiems piktybiniais navikais. Todėl fitoterapija yra svarbi sudėtinė paliatyvinio gydymo dalis. Ją vertina ir gydytojai, ir ligoniai. Kai kuriais atvejais gydymas žolėmis veiksminga psichoterapinė priemonė.

Pats J. Ruolia kritikuoja visus interneto platybėse kaip stebuklingus išsigelbėjimo metodus pristatomus vėžio išgydymo būdus, tvirtindamas, kad nė vienas jų nėra patvirtintas išsamiais klinikiniais tyrimais, kitaip tariant – nėra įrodytas. „Paskyriau tam visą savo gyvenimą, nesu iš anksto nusistatęs prieš medicinos naujoves, tikiu augalų gydomąja galia. Deja, lig šiol nesu suradęs įrodymų, kad koks nors augalas galėtų išnaikinti visas, net ir užsislaptinusias vėžio ląsteles, todėl pirminį vėžį reikia pašalinti peiliu, spinduliais arba chemoterapija”, – tvirtina jis.

J. Ruolios spausdintų darbų sąraše – apie 200 straipsnių. Daugumoje jų gvildenamos fitoterapijos problemos, kai kuriuose rašoma apie augalinio maisto naudą sveikatai, apie slaugą. Nemaža darbų parengta bendradarbiaujant su klinicistais, mokslo darbuotojais. Ypač vertingi straipsniai, skirti visuomenės švietimui.

(Klaudijaus Driskiaus nuotrauka)

 

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!