Gydytojai - Prof. dr. Rimantas Benetis

rimantasbenetis

Prof. dr. Rimantas Benetis

LSMU Kauno klinikų Širdies, krūtinės ir kraujagyslių chirurgijos klinikos vadovas, LSMU Kardiochirurgijos klinikos profesorius.

2001 m. jis atliko pirmąją širdies persodinimo operaciją Kaune, o 2007 m. – pirmąją širdies ir plaučių persodinimo operaciją Lietuvoje bei Baltijos šalyse. 2011 m. Kauno klinikose perkateriniu būdu implantavo pirmuosius aortos vožtuvus.

Profesoriaus veikla plati profesiniu ir geografiniu požiūriu: moksliniai tyrimai, naujos medicininės technikos diegimas Lietuvos chirurgijoje, unikalios ir aukštai įvertintos operacijos šalyje ir užsienyje, administracinis darbas ir kt. Jis nuolat kviečiamas į užsienio šalis konsultuoti, atlikti chirurgines operacijas, skaityti paskaitas. Europos kardiotorakalinės asociacijos pavedimu vyko į Indiją ir padėjo ten plėtoti Kardiochirurgijos centrą. Yra stažavęsis ir dirbęs Danijoje, Švedijoje, Belgijoje, taip pat Londono Royal Brompton, Harefield ligoninės Širdies chirurgijos klinikoje, Niujorko (JAV) St. Peters ligoninėje.


Domėjimosi sritys

Širdies ir plaučių persodinimas, aortos ir jos šakų, aritmijų chirurgija, vožtuvų plastinės operacijos, įgimtų širdies ydų chirurgija, kombinuotos širdies operacijos.

 

Įvertinimai

2003 m. ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžius.

Lietuvos nusipelnęs gydytojas.

Plungės garbės pilietis.

 

Priklausymas draugijoms, organizacijoms

Lietuvos krūtinės ir širdies chirurgijos draugijos valdybos narys.

Europos kardiotorakalinės asociacijos narys.

Europos chirurgijos asociacijos (EACTS) podiplominių studijų komiteto narys.

Europos kardiovaskulinės draugijos narys.

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas.

Žurnalo „Lithuanian Journal of Cardiology“ vyriausiasis redaktorius.

KMU senato narys.

 

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!