Gydytojai - Prof. dr. Rytis Rimdeika

Prof. dr. Rytis Rimdeika

LSMUL Kauno klinikų Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos klinikos vadovas.

Daugiau kaip 20 metų operuoja nudegusius, sergančius onkologinėmis ligomis, turinčius pragulų ar ilgai negyjančių trofinių žaizdų pacientus, organizuoja tokios pagalbos teikimą. Plastinės chirurgijos entuziastas, vienas iš rekonstrukcinės chirurgijos padalinio įkūrėjų. 

R. Rimdeika aktyviai dalyvavo teikiant specializuotą chirurginę pagalbą masiniais sužalojimų atvejais: 1993 m. sprogus artilerijos sandėliui Šateikių km. Plungės raj., 1998 m. Kauno vandenvalos įmonėje, buvo pagrindinis operuojantis chirurgas gydant rezonansinius naujagimių nudegimus nukentėjusiems 2000 m. Marijampolės ligoninėje ir 2009 m. Šiaulių ligoninėje, yra atlikęs šimtus amputuotų galūnių ir jų segmentų replantacijos, mikrochirurginės audinių transplantacijos operacijų. Su kolegomis 2000 m. Kauno klinikose pradėjo organų transplantacijas, persodinant inkstus. Kasmet atlieka per 250 sudėtingų rekonstrukcinės chirurgijos operacijų, konsultuoja daugiau kaip 600 pacientų. Įdiegė į praktiką daug gydymo metodikų, parengė mokinių, subūrė kvalifikuotą medikų kolektyvą. Jam vadovaujant LSMU ligoninės Kauno klinikų Plastinės chirurgijos ir nudegimų skyrius tapo centru, kuris yra ne tik pagrindinis nudegimų ir žaizdų gydymo klinikinis padalinys Lietuvoje, tačiau yra ir gerai žinomas visose Europos Sąjungos šalyse.

 

Mokslinė veikla

Organizuoja ir vadovauja moksliniam darbui rekonstrukcinės nudegimų ir žaizdų chirurgijos tematika. Jam vadovaujant ir konsultuojant apgintos 11 daktaro disertacijų, 7 rengiamos, perkaityta per 300 pranešimų tarptautinėse mokslinėse konferencijose, išleistos mokymo knygos, parengtos vadovėlių dalys, metodinės mokymo ir gydymo priemonės. Tarptautiniuose mokslo renginiuose skaito kviestines paskaitas, pirmininkauja mokslinėms sesijoms, dirba įvairiose mokslinėse programose, yra ne vieno mokslo žurnalo mokslinės kolegijos narys. Jis taip pat yra Europos plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos draugijos (ESPRAS) valdybos narys, Europos žaizdų gydymo asociacijos (EWMA) valdybos narys, Lietuvos plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos draugijos atstovas tarptautinėse organizacijose, Lietuvos žaizdų gydymo asociacijos prezidentas.

 

Įvertinimai

1999 m.  LR sveikatos apsaugos ministro garbės raštas.

2002 m.  Kauno miesto „Gerumo plytos" („Gerumo kristalo") apdovanojimas.

2006 m.  Kauno m. Sveikatos riterio apdovanojimas.

2012 m.  nusipelniusio Lietuvos gydytojo garbės ženklas ir nusipelniusio Lietuvos gydytojo vardas.

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!