Gydytojai - Prof. habil. dr. Aleksandras Laucevičius

442
laicevicius

Prof. habil. dr. Aleksandras Laucevičius

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų profesorius, gydytojas kardiologas, habilituotas biomedicinos mokslų daktaras.

Vienas širdies klinikinės elektrofiziologijos Lietuvoje pradininkų. Profesoriaus iniciatyva jo vadovaujamoje didžiausioje šalies gydymo įstaigoje įgyvendintas Europos struktūrinių fondų projektas „Rytų ir pietryčių Lietuvos gyventojų sergamumo ir mirštamumo nuo širdies ir kraujagyslių ligų mažinimas modernizuojant ir optimizuojant sveikatos priežiūros sistemos infrastruktūrą bei teikiamas paslaugas“. Yra paskelbęs daugiau nei 250 spausdintų darbų įvairiomis kalbomis, 20 racionalizacinių pasiūlymų autorius, 3 išradimų bendraautorius. 2003–2013 m. prof. ėjo VUL Santariškių klinikų generalinio direktoriaus pareigas.

Domėjimosi sritys

Ankstyvos aterosklerozės atpažinimo metodų kūrimas, tiriant arterijų sienelės ir endotelio funkcijos sutrikimus bei naujų širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos metodų, apsaugančių nuo metabolinio sindromo, paieška; širdies aritmijų mechanizmų ir naujų gydymo technologijų kūrimas; širdies raumens gyvybingumo tyrimai ir naujų metodų miokardo funkcijai išsaugoti paieška, siekiant sumažinti širdies nepakankamumo progresavimo ir staigios mirties riziką; arterinės hipertenzijos diagnostikos ir gydymo algoritmų kūrimas, remiantis ankstyvu organų pažeidimų nustatymu.

 

Įvertinimai

2007 m. nusipelniusio Lietuvos gydytojo vardas.

2008 m. šv. Kristoforo statulėlė „už pagarbą žmogui ir medicinai“.

2009 m. VU rektoriaus Mokslo premijos laureatas.

 

Priklausymas draugijoms, organizacijoms

JAV kardiologų kolegijos, Šiaurės Amerikos širdies elektrofiziologijos ir stimuliacijos draugijų, Europos širdies draugijos tikrasis narys.

Nuo 1999 m. Lietuvos kardiologų draugijos prezidentas.

Lietuvos širdies asociacijos valdybos narys.

Lietuvos hipertenzijos draugijos prezidentas.

Vilniaus universiteto Senato narys.

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!