Gydytojai - Prof. habil. dr. Kęstutis Vitkus

370
vitkus2

Prof. habil. dr. Kęstutis Vitkus

VU Medicinos fakulteto Rekonstrukcinės ir plastinės chirurgijos klinikos vadovas, LR sveikatos apsaugos ministerijos plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos vyr. specialistas, VU dėstytojas.

Kaip plastinės chirurgijos specialistas yra plačiai žinomas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. 1980 metais jis pirmą kartą Lietuvoje replantavo amputuotus pirštus. Kartu su kolegomis per 20 metų atliko daugiau nei 2500 replantacijų ir daugiau nei 2000 mikrochirurginių audinių transplantacijos operacijų. Nuo 1985 metų prof. Kęstutis Vitkus atlieka ir estetinės chirurgijos operacijas. Yra Rekonstrukcinės ir plastinės mikrochirurgijos tarnybos įkūrėjas.

Mediko profesinė patirtis plati: 1988 m. dirbo sporto medicinos gydytoju „Trail Blazer“ krepšinio komandoje, 1992  m. – Pietų Ilinojaus universiteto Springfildo plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos klinikoje. 1996 m. su oficialiu vizitu lankėsi Pakistane, Karačio gydymo įstaigose. Aštuonis kartus dalinosi patirtimi dėstydamas Čikagos, Majamio, Portlando, Sietlo ir San Francisko klinikose. Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos srityje stažavosi Maskvos ir Sankt Peterburgo klinikose. Tobulinosi Europoje: Berlyno universiteto, Prahos, Helsinkio, Bonos klinikose, Prancūzijoje, Šveicarijoje, Austrijoje. Kasmet dalyvauja įvairiose pasaulio šalyse vykstančiuose IPRAS ir ESPRS kongresuose. Paskelbė daugiau nei 150 mokslo darbų, jam vadovaujant apgintos 5 daktaro disertacijos. 

 

Domėjimosi sritys

Rekonstrukcinė mikrochirurgija, replantologija, plaštakos chirurgija, galvos ir kaklo chirurgija, estetinė chirurgija. 

 

Įvertinimai

Nacionalinė premija už Rekonstrukcinės ir plastinės mikrochirurgijos tarnybos sukūrimą.

Lietuvos plastinės chirurgijos delegatas.

 

Priklausymas draugijoms, organizacijoms

Lietuvos plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos draugijos narys bei pirmasis šios draugijos prezidentas.

Lietuvos plaštakos chirurgijos ir reabilitacijos draugijos „Manus Lithuanica“ narys.

Tarptautinės chirurgų kolegijos narys.

Lietuvos Respublikos mokslų akademijos narys ekspertas.

Lietuvos MA žurnalų „Acta Medica Lituanica“ ir „Medicina“ redakcinės kolegijos narys. 

 

(Dmitrijaus Radlinsko nuotr.)

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!