Inžinieriai - Doc. Eugenijus Viktoras Miliūnas

Miliunas

Doc. Eugenijus Viktoras Miliūnas

Lietuvos architektas, visuomenininkas.

Daugiau nei 30 metų architektu dirbančio E. Miliūno darbai pastaraisiais metais pelno įvairių prestižinių apdovanojimų ir sulaukia atgarsio ne tik Lietuvos, bet ir tarptautiniame kontekste. Kauno garbės pilietis buvo Mykolo Žilinsko paveikslų galerijos bendraautoris, suprojektavo Nidos kultūros ir turizmo informacijos centrą, Kauno „Žalgirio areną“ bei daug kitų svarbių objektų, išugdė visą būrį jaunos kartos architektų.

 

Svarbiausi darbai

Kalniečių III mikrorajono prekybinis ir visuomeninis centras, Kaunas, 1988 m.

Mykolo Žilinsko dailės galerija (kartu su K. Kisieliumi, S. Juškiu), Kaunas, 1989 m. 

Tremtinių koplyčia (kartu su R. Antiniu), Rokiškis, 1993 m.

Lietuvos akcinis inovacinis bankas, Kauno filialas (kartu su D. Paulauskiene, V. Merkevičiumi, E. Naruševičiumi, V. Čalka), Kaunas, 1995 m.

Teritorijos tarp Dangės upės, Pilies gatvės, AB „Baltijos laivų statykla“ ir Kuršių marių naudojimo projektas (kartu su L. Šliogeriene, V. Šliogeriu, D. Trainausku), Klaipėda, 1998 m.

Sporto ir kultūros rūmai Kaune (kartu su A. Bubliu, D. Paulauskiene, M. Mankumi, L. Tuleikiu, G. Balčyčiu, D. Trainausku, V. Makaraičiu, A. Kazlausku, V. Čalka), Kaunas, 1998 m.

Kultūros ir turizmo informacijos centras (kartu su M. Mankumi), Nida, 2000 m.

Kauno pramogų ir sporto rūmų Nemuno saloje projektas (kartu su A. Bubliu, A. Ramanausku, V. Čalka, A. Ražaičiu), Kaunas, 2006 m.

Daugiafunkcinis centras vietoje senojo „Merkurijaus“ Kaune, Laisvės al., su Algimanto Kančo studija, pradėtas 2011 m.; Kauno „Žalgirio” arena, 2011 m.

 

Pedagoginė veikla

Nuo 1993 m. – VDA Kauno Dailės fakulteto Architektūros katedros docentas, skaito paskaitas, vadovauja studentų baigiamiesiems darbams.

 

Visuomeninė veikla

 Nuo 1977 m. – Lietuvos architektų sąjungos (LAS) narys.

1978–1997 m. – LAS Kauno skyriaus valdybos narys.

 

Apdovanojimai

Kauno garbės pilietis.

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!