Inžinieriai - Prof. dr. Egidijus Kazanavičius

136
kazanavicius

Prof. dr. Egidijus Kazanavičius

Lietuvos informatikas, inžinierius sistemomechanikas, profesorius, technikos mokslų daktaras, KTU Kompiuterių katedros vedėjas ir profesorius, KTU Realaus laiko kompiuterių sistemų centro vadovas.

Lietuvis, pademonstravęs pasauliui didžiulį Lietuvos informacinių technologijų specialistų mokslinį potencialą. „Siemens“, „Philips“, „Microsoft“, „Advantech“ – tai tik keletas puikiai žinomų pasaulinių kompanijų, pripažinusių profesoriaus vadovaujamų mokslininkų išskirtinius gebėjimus ir užmezgusių su jais glaudaus bendradarbiavimo ryšius.

Mokslinė veikla

Prof. E. Kazanavičius yra paskelbęs 87 mokslo darbus, tarp jų – mokslinė monografija, bendrasis vadovėlis, trys mokomosios knygos. Pagrindinė profesoriaus mokslinių tyrimų kryptis – informacijos ir signalų apdorojimo architektūrų ir algoritmų tyrimas. Jis apima keletą veiklos sričių:
- integruoti e-turinio valdymo ir perdavimo sprendimai;
- būsto valdymo technologijos (Smart Home, Extended Home);
- IPTV (internetinė skaitmeninė televizija) ir paslaugos vartotojams;
- informacijos apdorojimo ir perdavimo elektronikos įtaisų kūrimas ir projektavimas;
- nuotolinio mokymo technologijos ir priemonės IPTV aplinkose.

Profesoriaus vadovaujama Signalų apdorojimo architektūrų tyrimo ir projektavimo mokslinė grupė dalyvauja reikšminguose tarptautiniuose moksliniuose projektuose. Pasirašytos ir vykdomos bendradarbiavimo sutartys su eile Lietuvos ir žymiausių pasaulio kompanijų –„Advantech“, „Philips“, „Siemens“, „Analog Devices“, „Texas Instruments“, „Microsoft“. Mokslinių darbų rezultatai ne kartą buvo pristatyti tarptautinėse parodose. Per daugelį mokslinės veiklos metų buvo sukurti signalų filtravimo, greitos koreliacijos algoritmai, signalų apdorojimo sistemos ir jų derinimo priemonės, perduotos įvairioms Lietuvos ir užsienio kompanijoms. Mokslinių tyrimų realizacijai ir vystymui gauta kelių milijonų litų vertės technologinė parama iš „Microsoft“ kompanijos, numatomas šių tyrimų rezultatų perdavimas ir komercializacija šioje kompanijoje.

 

Pedagoginė veikla

Koordinuoja IT specialybės bakalaurų ir kompiuterinių sistemų inžinerijos specializacijos specialialistų studijas. Jo vadovaujama laboratorija kuruoja mechatronikos specialybės studijas, veda modulius informatikos, telekomunikacijų, statybos ir architektūros fakultetų, tarptautinio studijų centro studentams.

Paruošti ir skaitomi mokymo dalykai bakalaurams, diplomuotiems inžinieriams ir magistrantams: informacijos apdorojimo sistemos, realaus laiko sistemos, mikroprocesorinės sistemos, signalų apdorojimo sistemos, skaimeninis signalų apdorojimas, kompiuterinių sistemų projektavimas, sistemų analizė, projektavimas ir administravimas, signalu teorija, mikroprocesorinė technika, telekomunikacijų informacinės technogijos.

2000–2003 m. profesorius skaitė duomenų apsaugos, sistemų specifikacijos ir projektavimo paskaitas Aalborgo universitete, šiame universitete paruošė paskaitų ciklą „Realaus laiko sistemų programavimas HANDEL-C ir prototipų realizacija“.

Vadovauja studentų baigiamiesiems darbams, disertacijoms. E. Kazanavičius buvo 5 sėkmingai disertacijas apgynusių doktorantų mokslinis vadovas.

 

Visuomeninė veikla

KTU Informatikos fakulteto tarybos narys.

Technologinių sistemų diegimo instituto mokslo tarybos narys.

Eurogrupės „Partnership for Innovation“ narys.

Nacionalinių technologijų platformų „Įterptinės sistemos“, Visuomenės informavimo, komunikacijų ir elektronikos tarybos pirmininko pavaduotojas mokslui.

Europos technologijų platformos „Network and Electronic Media (NEM)“ narys.

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!