Lietuvos operos solistas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro Operos studijos meno vadovas ir pedagogas.
Maestro Lietuvių operinėje muzikoje garsus kaip unikalaus, nepaprasto grožio tembro tenoras. Solistas pasižymi artistiniu temperamentu, raiškia prasminga vaidyba, giliu muzikos pajautimu. Sukūrė vaidmenis 46 operose, sudainavo apie 900 spektaklių, gastroliavo 49 užsienio šalyse. Beveik tris šimtus kartų dainavo penkiasdešimtyje pasaulio teatrų. Surengė per 700 solinių koncertų.
1965–1966 m. pirmasis iš pokario Lietuvos stažavosi Milano teatre „La Scala“, kur parengė šešis vaidmenis. JAV laikraščiai jį gretino su Plačidu Domingu ir Lučiano Pavaročiu. Tenoras ne kartą dainavo Didžiojo teatro scenoje Maskvoje kartu su tokiomis garsenybėmis, kaip Jelena Obrazcova, Galina Višnevskaja, Badri Maisuradze. Sovietiniais metais buvo primygtinai kviečiamas dirbti Didžiajame Maskvos teatre ir persikelti gyventi į TSRS sostinę, kurioje būtų atsivėrusios dar platesnės galimybės, tačiau pasiūlymo atsisakė. 1975–1991 m. buvo mūsų Operos ir baleto teatro direktorius bei meno vadovas.
Pedagoginė veikla
V. Noreika kaip pedagogas nuo 1976 metų dirba Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Ypač daug dėmesio skiria lietuviškajai muzikai. Tarp profesoriaus mokinių, kurių skaičiuojama apie keturiasdešimt, yra žinomi solistai Edgaras Montvidas, Liudas Norvaišas, Laimonas Pautienius, Mindaugas Zimkus, Kęstutis Alčiauskis, Audrius Rubežius, Ignas Misiūra-Tumanovas, Merūnas Vitulskis, Eugenijus Chrebtovas, Jonas Sakalauskas, pats jauniausias talentų konkurse dalyvavęs Ilja Aksionovas ir kt. Didžiausių karjeros aukštumų buvo pasiekęs prieš kelerius metus anapilin išėjęs puikus tenoras Sergejus Larinas bei šiuo metu Europos scenose populiarus estas Ainas Angeras.
1995–1996 m. buvo teatro „Estonia“ Taline dainavimo meistriškumo pedagogas, nuo 1997 m. – Estijos muzikos akademijos kviestinis profesorius, nuo 2000 m. – dainavimo skyriaus vedėjas.
Įvertinimai
1964 m. LSSR nusipelnęs artistas.
1967 m. LSSR liaudies artistas.
1970 m. SSRS liaudies artistas.
1970 m. LSSR valstybinė premija.
1991 m. Baltimorės miesto ir Merilendo valstijos (JAV) garbės pilietis.
1995 m. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino IV laipsnio ordinas.
1995 m. Švedijos karališkojo „Šiaurės žvaigždės“ I laipsnio ordino Riterio kryžius.
1997 m. Lietuvos operos bičiulių draugijos „Kipro“ apdovanojimas.
2001 m. Lietuvos muzikų sąjungos „Auksinio disko“ apdovanojimas.
2003 m. ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Didysis kryžius.
2005 m. Tautinių mažumų ir išeivijos departamento prie LR Vyriausybės garbės aukso ženklas „Už nuopelnus“.
2005 m. Estijos „Baltosios žvaigždės“ II-ojo laipsnio ordinas.
2007 m. Nacionalinė kultūros pažangos premija.
2009 m. Estijos muzikos ir teatro akademijos garbės daktaras.
2010 m. Lietuvos Nacionalinė kultūros ir meno premija už aukščiausią vokalinį meistriškumą ir neblėstantį talentą.
2010 m. dienraščio „Respublika“ Nacionalinių vertybių rinkimuose išrinktas ir specialiuoju prizu apdovanotas kaip Žmogus Amžininkas.