Mokslininkai - Akad. prof. habil. dr. Eugenijus Arvydas Janulaitis

janulaitissavickiopx600

Akad. prof. habil. dr. Eugenijus Arvydas Janulaitis

Lietuvos biochemikas, profesorius, habilituotas biomedicinos mokslų daktaras, Lietuvos mokslų akademijos tikrasis narys.

Padėjo pagrindus pirmosioms Lietuvoje moderniosios biotechnologijos įmonėms („Fermentas“, „Biofa“), kurios šiuo metu yra tapusios visame pasaulyje puikiai vertinamomis ir Lietuvos vardą bei mūsų šalies mokslinį potencialą garsinančiomis kompanijomis. Savo moksline veikla  prisidėjo prie genų inžinerijos atsiradimo ir išsivystymo pasaulyje – jo ir jo vadovaujamų mokslininkų dėka Lietuva yra ta šalis, kurioje atrasta trečdalis visų pasaulyje žinomų restrikcijos fermentų, be kurių genų inžinerija būtų neįmanoma.

Tarptautinėje mokslinėje spaudoje profesorius yra paskelbęs daugiau kaip 70 publikacijų, kurios pacituotos daugiau nei 1500 kartų. Monografijos „Restrikcijos modifikacijos fermentai ir jų panaudojimas“(1989 m.) autorius.  Keturių JAV/Europos Sąjungos patentų bendraautoris.

Pagrindinės profesoriaus mokslinės veiklos sritys: DNR restrikcijos ir modifikacijos fermentų bei medicininės paskirties rekombinantinių žmogaus baltymų fundamentiniai ir taikomieji tyrimai.

 

Pedagoginė veikla

1985–2004 m. dėstė Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakultete. Vadovavo doktorantams, išugdė pasaulinį pripažinimą pelniusių Lietuvos biotechnologų kartą.

 

Kitos pareigos

LMA tikrasis narys.

Daugelio tarptautinių biotechnologijos srities programų ekspertas.

Europos mokslų akademijos narys (nuo 1993 m.).

Švedijos karališkosios inžinerinių mokslų akademijos užsienio narys (nuo 1994 m.).

Nuo Sąjūdžio laikų aktyviai dalyvauja formuojant aukštojo mokslo ir mokslinių tyrimų politiką Lietuvoje. Buvo Aukštojo mokslo tarybos nariu, „Žinių ekonomikos forumo“ tarybos nariu ir šio forumo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininku, kitų ekspertinių institucijų nariu.

Aktyviai dalyvauja nevyriausybinėje pilietinėje veikloje.

 

Įvertinimas

1994 m.  Lietuvos Mokslo premija.

1999 m. apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi už indėlį į modernios biotechnologijos plėtojimą Lietuvoje.

2006 m. įteikta Nacionalinė pažangos premija (Partnerystės premija) už Lietuvos biotechnologijos pramonės mokslinių pagrindų sukūrimą ir mokslo pasiekimų diegimą į gamybą.


comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!