Mokslininkai - Prof. Bronislovas Genzelis

262
Genzelis

Prof. Bronislovas Genzelis

Filosofas, Kovo 11-osios akto signataras, visuomenės veikėjas.

Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys, profesorius, filosofijos mokslų daktaras, dvidešimties knygų ir daugiau kaip šimto mokslinių straipsnių autorius.

 

Filosofijos mokslų daktaras nuo 1974 m., profesorius nuo 1976 m. 1964–1992 m. dėstė filosofijos istoriją Vilniaus universitete, nuo 1997 m. – VDU Istorijos katedros profesorius, dėstė Lietuvos kultūros istorijos, politinių ir socialinių teorijų raidos Lietuvoje ir politinės filosofijos kursus. Nuo pat Atgimimo pradžios aktyviai dalyvavo visuomeninėje ir politinėje veikloje – buvo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys, Kovo 11-osios akto signataras, Atkuriamojo Seimo deputatas.

Nuo 1995 m. – Lietuvos ir Kinijos draugijos pirmininkas, 1995–1997 m. – Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos pirmininkas.

 

Publikacijos ir mokslinė veikla

Tiria Lietuvos kultūros sąveiką su kitomis tautomis (lenkų, rusų, vokiečių, ukrainiečių, latvių, čekų). Maždaug dvidešimties knygų autorius, taip pat sudarė „Filosofijos istorijos chrestomatiją“ (1974–1987 m.), yra kelių monografijų, išleistų Lietuvoje, Lenkijoje, Latvijoje, Vokietijoje, Rusijoje ir Prancūzijoje, bendraautoris, parašė apie šimtą mokslinių straipsnių (kai kurie jų išversti į rusų, lenkų, anglų, vokiečių, čekų, prancūzų kalbas), rašo aktualius straipsnius periodiniams leidiniams. Skaitė pranešimus tarptautinėse mokslinėse konferencijose Varšuvoje, Krokuvoje, Rygoje, Maskvoje, Braitone, Londone, Paryžiuje, Los Angele, Detroite, Liubeke-Travemiunde.

 

Įvertinimas

2000 m. Lietuvos Nepriklausomybės medalis.

2008 m. Lietuvos mokslo premija už darbų ciklą „Lietuvos kultūros istorijos tyrinėjimai (kultūrologiniai ir politologiniai aspektai)“.

2008 m. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro kryžius.

2010 m. atminimo medalis „Lietuvos nepriklausomybės atkūrimui 20 metų“.

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!