Mokslininkai - Prof. dr. Osvaldas Rukšėnas

180
osvaldasruksenas

Prof. dr. Osvaldas Rukšėnas

Lietuvos neurobiologas, biofizikas, Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakulteto dekanas, Neurobiologijos ir biofizikos katedros vedėjas, profesorius, biomedicinos mokslų daktaras.

Vienas iš neuromokslų pradininkų Lietuvoje ir jų vystymo iniciatorių. Profesoriaus iniciatyva mūsų šalyje buvo įsteigtos neurobiologijos studijų programos, parengtas visas būrys specialistų, šiandien žengiančių koja kojon su pasauline neuromokslų raida.

Mokslinė veikla

Pagrindinės profesoriaus O. Rukšėno mokslinių interesų sritys – neuromokslai, nervų sistemos fiziologija. Kartu su kolegomis profesorius tyrinėja nervų sistemos veiklos ir patologijos mechanizmus, vykdo neurofiziologinius regos recepcinių laukų tyrimus. Taip pat profesorius tyrinėja ir kognityvines funkcijas, daug dėmesio skiria emocijų tyrimams, tyrinėja žmonių lytinius skirtumus hormonų poveikio nervų sistemai aspektu.

Šiomis temomis prof. O. Rukšėnas publikavo daug mokslinių straipsnių straipsnių prestižiniuose tarptautiniuose neuromokslų žurnaluose, jis yra kelių vadovėlių ir metodinių priemonių autorius ar bendraautoris.

1990 m. tuometinėje Kauno medicinos akademijoje (dabar Lietuvos sveikatos mokslų universitetas) prof. Rukšėnas apsigynė biomedicinos mokslų daktaro disertaciją „Katės smegenų žievės regimųjų neuronų laikinė struktūra ir jos ryšys su reflektyvumo charakteristikomis“.

 

Pedagoginė veikla

Profesorius Vilniaus universiteto studentams dėsto žmogaus ir gyvūnų fiziologijos, neurobiologijos kursus, vadovauja studentų baigiamiesiems darbams, doktorantūros moksliniams projektams.

 

Kitos pareigos

Lietuvos neuromokslų asociacijos prezidentas.

 

Įvertinimas

2012 m. Lietuvos Mokslo premija už darbų ciklą „Nervų sistemos veiklos ir patologijos mechanizmų tyrimas“ (kartu su bendraautoriu).

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!