Mokslininkai - Prof. dr. Rolandas Meškys

252
rmeskysm

Prof. dr. Rolandas Meškys

Lietuvos biochemikas, profesorius, fizinių mokslų daktaras, Vilniaus universiteto Biochemijos instituto Molekulinės mikrobiologijos ir biotechnologijos skyriaus vedėjas, vyriausiasis mokslo darbuotojas.

Aktyviai tyrinėja tai, kaip bakterijos skaido kai kuriuos teršalus, kuria naujus mikrobiologinius būdus teršalams iš aplinkos šalinti, o tai yra ypač reikalinga ir aktualu šiandieninei aplinkosaugai. Identifikavo ir apie dešimt naujų, mažai ištirtų fermentų, kurie pasirodė labai svarbūs farmacijai ir naujo tipo technologijoms – biokatalitiniam medžiagų perdirbimui. Tokių profesoriaus darbų svarbą patvirtina ir tai, kad jo atliekamiems naujų fermentų tyrimams užsakymus teikia visame pasaulyje žinomas farmacijos milžinas „Bayer“.
 

Savo pasiekimus profesorius R. Meškys publikuoja tarptautiniuose mokslo leidiniuose (vien pastarąjį dešimtmetį paskelbta daugiau nei 30 straipsnių, kurie viso pasaulio mokslininkų pacituoti jau daugiau nei 300 kartų), svarbiausius išradimus patentuoja. Pagrindinės profesoriaus R. Meškio mokslinės veiklos sritys: biokatalizė; naujų fermentų, dalyvaujančių teršalų skaidyme, paieška ir tyrimai.

 

Pedagoginė veikla

Vilniaus universiteto profesorius. Vadovauja studentų baigiamiesiems darbams, doktorantūros moksliniams projektams.

 

Kitos pareigos

VU Biochemijos instituto tarybos narys.

 

Įvertinimas

2009 m. Lietuvos mokslo premija už darbų ciklą „Fermentų ir polifermentinių sistemų tyrimas ir panaudojimas (1994-2008 m.)“ (kartu su bendraautoriais).

2011 m. VU Rektoriaus mokslo premija.

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!