Mokslininkai - Prof. habil. dr. Vidmantas Povilas Pekarskas

96
pekarskas

Prof. habil. dr. Vidmantas Povilas Pekarskas

Lietuvos matematikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras, Kauno technologijos universiteto Matematinės sistemotyros katedros vedėjas, vyriausiasis mokslo darbuotojas.

Pirmasis KTU Fundamentaliųjų mokslų fakulteto dekanas. Jo dėka taikomosios matematikos studijų programa šiame universitete tapo prestižine, o pats fakultetas buvo pripažintas  Lietuvos akademinės bendruomenės narių, ypač – matematikų. Profesorius yra daugybės matematikos vadovėlių ir metodinių leidinių autorius, išleido gerai žinomus vadovėlius „Diferencialinis ir integralinis skaičiavimas“, „Trumpas matematikos kursas“ ir daug kitų matematikos mokymui ir mokymuisi vertingų knygų.

Mokslinė veikla

Pagrindinės profesoriaus mokslinės veiklos kryptys: medžiagotyra, matematikos istorija, matematikos dėstymo metodika.

Jis parengė ir išleido dviejų dalių vadovėlį „Diferencialinis ir integralinis skaičiavimas“ (1996–2003 m.), bendrąjį vadovėlį „Tiesinės algebros ir analizinės geometrijos elementai“ (kartu su A. Pekarskiene, 2004 m.), vadovėlį „Trumpas matematikos kursas“ (2005 m.), išvertė ir išleido 12 knygų, tarp jų – „Didysis matematikos žinynas“ (vertimas iš vokiečių kalbos, 2007 m.), paskelbė apie 150 mokslinių ir metodinių straipsnių Lietuvos ir kitų šalių žurnaluose.

Prof. Pekarskas skaitė pranešimus konferencijose „Polychar-11“ Šiaurės Teksaso (JAV) universitete (2003 m.), Lietuvos matematikų draugijos konferencijose (2001–2005 m.). Stažavosi Maskvos (Rusija) inžineriniame statybos institute (1976, 1986 m.), taip pat Didžiojoje Britanijoje (1998 m.).

 

Kitos pareigos

KTU Senato narys (nuo 1994 m.).

Lietuvos matematikų draugijos valdybos narys.

 

Įvertinimas

1989 m. KPI geriausiojo lektoriaus konkurso laureatas.

1995 m. Lietuvos nacionalinė mokslo premija už darbų ciklą „Polimerinių medžiagų klijuotinių sujungimų stiprumo prognozavimo metodų sukūrimas“ (kartu su prof. V. Rajecku ir prof. J. Liukaičiu).

Už vadovėlį „Diferencialinis ir integralinis skaičiavimas“ aukštojo mokslo vadovėlių konkurse jis gavo I laipsnio premiją (2003 m.), už vadovėlį „Tiesinės algebros ir analizinės geometrijos elementai“ – II laipsnio premiją (2006 m.), už vadovėlį „Trumpas matematikos kursas“ – II laipsnio premiją (2007 m.).

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!