Mokytojai - Augienė Vilūnienė

64
augiene

Augienė Vilūnienė

Vilniaus „Vilties“ specialiosios mokyklos – daugiafunkcinio centro direktorė, auklėtoja ekspertė.

Iš Vilniuje veikiančių keturių specialiojo ugdymo centrų sunkiausią negalią turintys vaikai mokosi nuo 1991 m. veikiančiame ugdymo centre „Viltis”. Centras „Viltis“, kurio direktore nuo pat pradžių dirba A. Vilūnienė, yra naujo tipo švietimo institucija, teikianti pagrindinį specialųjį išsilavinimą Vilniaus mieste ir rajone gyvenantiems vaikams ir jaunuoliams, turintiems žymius kompleksinius raidos bei žymius judesio padėties sutrikimus. Šiame centre nuolat ugdoma 60-80 asmenų. A. Vilūnienė parengė ir išleido knygas „Savarankiškumo formavimas buityje“, „Bendravimo su vaikais, turinčiais įvairaus lygio negalią, būdai ir technologijos“.

1958–1966 m. A. Vilūnienė mokėsi Skiemonių (Anykščių r.) vidurinėje mokykloje, 1966-1970 m. – Vilniaus pedagoginėje mokykloje. 1968–1972 m. dirbo Vilniaus 44-ojo, 109-ojo vaikų darželių auklėtoja. 1971-1991 m. ji buvo Vilniaus 13-ojo, 78-ojo, 101-ojo vaikų darželių vedėja. 1972-1974 m. ji neakivaizdžiai studijavo Šiaulių pedagoginiame institute, 1978-1980 m. neakivaizdžiai baigė studijas ir įgijo aukštąjį pedagoginį išsilavinimą Vilniaus pedagoginiame institute. Nuo 1991 m. iki šiol A. Vilūnienė yra Vilniaus vaikų su negalia ugdymo centro „Viltis“ direktorė, auklėtoja ekspertė.

Specialiojo ugdymo mokykloje džiaugiamasi paprastais, įprastais besivystančio žmogaus akimis pasiekimais. Vienas išmoksta atsigerti iš puodelio, kitas išmoksta nuspręsti, ko nori – obuolio ar banano, baltos ar juodos duonytės. Visa tai sutrikusio intelekto žmogui yra iššūkis, kurio mokomasi ne dieną ir ne dvi. Darbas ugdymo centre prasideda nuo 7 valandos ryto. Iki 8 valandos – vaiko ikipamokinis užimtumas. Jie mokomi nusivilkti paltukus, striukes, nusiauti batus, žaidžia mėgstamus žaidimus. Nuo 8 valandos prasideda pamokos. Vaikai per praktinį aplinkos pažinimą mokomi atpažinti daiktų, ženklų reikšmes, net žodžius. Pamokos trunka iki pusės pirmos, na, o po pietų – popamokinė veikla. Mokykloje veikia dailės ir keramikos būreliai. Apie pusę šešių vaikai išsiskirsto po namus.

Vieni vaikai džiaugiasi galėdami pažinti raides, o „Vilties“ mokykloje džiaugiamasi tuo, kad vaikas sugeba pats išsivalyti dantis. Mokyklos direktorė sako, kad tokiems mokiniams reikia kuo daugiau renginių ar įvykių, kur jie galėtų pažinti pasaulį. Kiekvienais metais į „Vilties“ bendrojo lavinimo mokyklą su specialiaisiais poreikiais ateina vis mažiau mokinių. „Tikiuosi, kad kiekvieną rugsėjo pirmąją į mūsų mokyklą ateis vis mažiau pirmokų“, – prisipažįsta Augienė Vilūnienė.

 

Kita veikla

A. Vilūnienė yra Maltos ordino narė, Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis“ narė ir šios bendrijos tarybos narė, programų koordinatorė.

 

Įvertinimas

2012 m. Vilniaus miesto mero padėka, kaip geriausiai socialinei darbuotojai.

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!