Pareigūnai - Albinas Šileika

Albinas Šileika

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Operatyvaus valdymo skyriaus vyriausiasis postinis.

Jau beveik 20 metų dirbantis Utenos policijos komisariate pareigūnas ne kartą skatintas už pavyzdingą darbinę veiklą policijos komisariato viršininko padėkomis, vardinėmis dovanomis, Lietuvos policijos generalinio komisaro padėkos raštu, jam įteiktas pirmojo laipsnio policijos pasižymėjimo ženklas „Už nepriekaištingą tarnybą“. Be to, jis reprezentuoja policijos vardą ir kultūriniame gyvenime, puoselėdamas Lietuvos tautotodailės amatą.

Albinas Šileika gimė 1973 m. Vilniuje. Šiuo metu gyvena ir dirba Utenoje, mokėsi Prienų r. Jiezno miestelyje ir Vilniaus m. tuometinėje internatinėje mokykloje (vaikų globos namuose). Besimokydamas Vilniuje, dirbdamas „Ąžuolo“ fabrike, įgijo staliaus specialybę. Mokėsi Balbieriškio ŽŪM ir įgijo žemės ūkio mašinų technologo specialybę, tarnavo Lietuvos kariuomenėje, mokėsi Vilniuje Policijos akademijoje ir įsidarbino Utenos policijos komisariate, kur šiuo metu ir dirba, jau beveik 20 metų.

Šis pareigūnas gali papasakoti neeilinę savo gyvenimo istoriją, tačiau pats Albinas Šileika džiaugiasi, kad tikriausiai gimęs po laiminga žvaigžde, – nei brolių, nei seserų, nei tėvų nepažinojęs, tačiau sutikęs daug nuostabių žmonių, padėjusių jam rasti vietą gyvenime.

 

Kita veikla

Drožybos ant medžio išmoko būdamas vaikų globos namuose, apie 11-us savo gyvenimo metus. Kaip teigia pats A. Šileika: „Tai mielas širdžiai laisvalaikio pomėgis, kurį ir šiuo metu propaguoju, į meno kūrinius sudedu ir tradicinio meno principus, ir atrandu daug erdvės saviraiškai“. Tiek pačiam A. Šileikai, tiek jo kolegoms malonu, kad būdamas policijos pareigūnu gali reprezentuoti policijos vardą ir kultūriniame gyvenime, puoselėdamas Lietuvos tautotodailės amatą. Pareigūnas ne tik organizuoja savo rankomis raižytų prieverpsčių parodas, tačiau šio amato moko ir šalies moksleivius, nenuilstamai vesdamas jiems edukacines pamokas apie drožybą, prieverpsčių reikšmę mūsų istorijoje bei leisdamas prisiliesti kiekvieno moksleivio rankoms prie medinės lentelės, pamėginant išdrožti nesudėtingą ornamentą. A. Šileikos prieverpstės jau ne kartą puošė Utenos krašte vykusias parodas, susilaukė didelio susidomėjimo parodose: Vilniuje, Kaune, Kauno r., Alytuje, Pasvalyje, Telšiuose, Panevėžyje, Zarasuose, Visagine, Ignalinoje, Rokiškyje, Balninkų mstl., Svėdasų mstl., Anykščiuose, Vidaus reikalų ministerijoje, Policijos departamente prie VRM, Lietuvos Respublikos Seime, Lenkijos Respublikoje, Ukrainos Respublikoje, kt. Už kūrybinę veiklą A. Šileikai įteikta Vidaus reikalų ministro D. A. Barakausko padėka.

 

Įvertinimas

Pareigūnas ne kartą skatintas už pavyzdingą darbinę veiklą policijos komisariato viršininko padėkomis, vardinėmis dovanomis, Lietuvos policijos generalinio komisaro padėkos raštu, jam įteiktas pirmojo laipsnio policijos pasižymėjimo ženklas „Už nepriekaištingą tarnybą“.

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!