Pareigūnai - Aleksandras Aleksandravičius

217
aleksandras

Aleksandras Aleksandravičius

Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimo centro Odorologinių tyrimų ir kinologijos valdybos viršininkas, vyresnysis komisaras.

Devyniolika metų atidavęs kinologijai, dešimt iš jų vadovaujantis šalies policijos kinologams, A. Aleksandravičius gali didžiuotis sėkmingai atliktomis operacijomis ir išugdytais kinologais, kurie profesinėje srityje nė kiek nenusileidžia kolegoms Europos bei kitose šalyse. Pasak jo, jam pačiam darbas su šunimi buvo didelis džiaugsmas, netgi didesnis už sėkmingai įvykdytas operacijas.

Kriminalistinė odorologija – tai kriminalistikos technikos šaka, nagrinėjanti kvapų, jų susidarymo mechanizmo bei jų tyrimo dėsningumus ir rengianti kvapų pėdsakų surinkimo, konservavimo ir tyrimo metodus bei priemones, turint tikslą identifikuoti asmenį, susijusį su tiriamuoju įvykiu.
Kriminalistinė odorologija tiria ne tik kvapo pėdsakus, paliktus įvykio vietoje, jų prigimtį, susidarymo mechanizmus, bet ir foninius kvapus, lyginamuosius kvapų pavyzdžius.

Tarnybinių šunų pagrindinės pareigos policijoje yra narkotinių medžiagų paieška, pėdsekystė, dingusių žmonių paieškos, taip pat žmonių palaikų paieškos. Lietuvos muitinės tarnybiniai šunys dirba ieškant draudžiamų ir neteisėtai gabenamų prekių.

Pavyzdžiui, per devynis 2012 metų mėnesius (sausio - rugsėjo mėn.) muitinės inspektoriai-kinologai kartu su tarnybiniais šunimis 202 kartus aptiko neteisėtai gabenamas draudžiamas, ribojamas bei dideliais mokesčiais apmokestinamas prekes. Padedant tarnybiniams šunims, buvo sulaikyta 182 kilogramai narkotinių ir psichotropinių medžiagų, 295 tūkst. vnt. cigarečių, 14 kartų aptikta neteisėtai gabenamų vaistų.

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!