Pareigūnai - Aleksas Siutilas

158
siutilasve.lt

Aleksas Siutilas

Buvęs Klaipėdos apskrities VPK Smurtinių nusikaltimų tyrimo skyriaus viršininkas, komisaras.

Pripažintas geriausiu sekliu Lietuvoje, daug kartų apdovanotas už darbą šis pareigūnas turėjo savo nusikaltimų tyrimo braižą. Daugybę metų vadovavęs Klaipėdos policijos Smurtinių nusikaltimų tyrimo skyriui, komisaras atskleidė protu nesuvokiamus nusikaltimus, žiauriausius nužudymus, turėjo, kaip akcentavo kolegos, fenomenalią nuojautą, tarsi sakyte pasakydavusią, kada, kur ir ko ieškoti. Daugiau kaip 40 metų atidavęs kovai su blogiu ir žiaurumu, 2011 m. baigė tarnybą nepalikdamas nė vienos neišaiškintos bylos.

(ve.lt nuotr.)

A.Siutilas – gyva legenda, nepiktų anekdotų personažas, ypatingų talentų turintis policininkas, visur vaikštantis pėsčias, nesinaudojantis kompiuteriu ir pasitikintis tik savo galva. Jis išnarpliojo ne vieną mįslingą bylą, tarp jų ir advokato Ruslano Rožkovo nužudymą.

Iš atokaus Žemaitijos kaimo kilęs A. Siutilas būtinąją karinę tarnybą atliko slaptuose daliniuose, o grįžęs svajojo tapti jūreiviu. Tada galiojusi tvarka, kad po tokios tarnybos bent dešimtmetį jis nebūtų išleistas į jūrą, pakreipė gyvenimą kita linkme. Jis įstojo mokytis į milicijos mokyklą.

Komisaras A.Siutilas yra vienas iš nedaugelio pareigūnų, kurį tarnybos metu buvo sužeidęs nusikaltėlis. Būdamas 27 metų jis vijosi girtą, koviniu ginklu besišvaisčiusį kariškį. Tąkart A.Siutilas buvo sužeistas penkiomis kulkomis, o jo kolega – nušautas.

Tarnybos metu jis net neidavo įprastų atostogų, o varu išvarytas pailsėti vis tiek sukiodavosi po Vyriausiąjį policijos komisariatą.

Įvertinimai

1997 m.  tapo Lietuvos metų sekliu.

2005 m. Aleksui Siutilui įteikta „Angelo sargo“ žvaigždė. Tai aukščiausias policijos žinybinis ženklas. Tokį apdovanojimą yra gavę tik dar du žmonės: šalies Prezidentas Valdas Adamkus ir buvęs Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkas Vizgirdas Telyčėnas.

2011 m. už nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybą komisarui įteiktas vardinis ginklas – pistoletas „Glock“.

Ko gero, nebuvo metų, kai šio pareigūno darbas nebuvo įvertintas Vidaus reikalų ministro arba Policijos departamento vadovo padėkomis.

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!