Pareigūnai - Kpt. Arūnas Janušonis

Janusonis

Kpt. Arūnas Janušonis

J. Vitkaus inžinerijos bataliono Sprogmenų neutralizavimo kuopos Ištisinio išminavimo būrio vadas, karininkas kapitonas.

(Andriaus Vaitkevičiaus nuotr.)

Vienas iš labiausiai patyrusių Lietuvos kariuomenės išminuotojų kapitonas A. Janušonis tarnavo misijose Afganistane ir Irake, kur nukenksmino tūkstančius sprogmenų. Šiuo metu itin pavojingai tarnybai atsidavęs profesionalas vadovauja ištisinio Lietuvos teritorijose nuo karo laikų užsilikusių sprogmenų išminavimo darbams.

Pirmą kartą Afganistane A. Janušonis dirbo 1986–1987 metais. Tąsyk jis tarnavo greta sostinės Kabulo įsikūrusiame aviacijos dalinyje: kariškis turėjo seržanto laipsnį ir į Afganistaną buvo nusiųstas kaip puikus aviacijos specialistas. Sugrįžęs į tėvynę po sunkios ir pavojingos tarnybos kariškis išėjo į atsargą. Tačiau greit suprato, jog jo karininko pašaukimas per stiprus, kad galėtų būti atsargoje ir netrukus sugrįžo atgal tarnybą tuo metu dar tik besikūrusioje nepriklausomybę atgavusios Lietuvos kariuomenėje.

Pačioje nepriklausomos Lietuvos kariuomenės istorijos pradžioje, 1992-aisiais metais, tuo metu Alytuje tarnavusiam A. Janušoniui kolegos paprašė surasti žmonių, kurie norėtų išmokti išminuotojo darbo. Į šį sąrašą kpt. A. Janušonis pirmu numeriu įrašė save ir iškart ėmė mokytis, o vėliau, dar tais pačiais 1992 metais, pradėjo išminavimo darbus.

2003 m. kpt. A. Janušonis dalyvavo tarptautinėje misijoje Irake „Irako laisvė“. Jos metu lietuvis buvo pakviestas su lenkų bataliono kariais neutralizuoti sprogmenis Irake. Daugiau nei pusmetį trukusios misijos metu profesionalus išminuotojas nukenksmino sprogmenis, minas, kurių Irake po karo buvo likę labai daug.

2011 metais, praėjus 25-eriems metams nuo pirmosios misijos, kapitonas buvo pakviestas tarnauti misijoje Afganistane Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės Lietuvos karių pamainoje kaip išminuotojas ir išminuotojų skyriaus vadas. Šiuo metu kpt. A. Janušonis vadovauja Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos Batalionui priklausančiam ištisinio išminavimo būriui, kurio išminuotojai ieško užsilikusių sprogmenų įvairiose Lietuvos teritorijose ir juos nukenksmina.

Kpt. A. Janušonis kelerius metus mokėsi Lenkijos Karo akademijoje, yra dirbęs Lietuvos karo inžinerijos mokyklos sprogdinimo darbo išminavimo kurso viršininku, ir šiuo metu vienas profesionaliausių išminuotojų šalyje įgūdžiais ir žiniomis dalijasi su jaunaisiais kariškiais.

 

Kita veikla

Alytaus Afganistano karo veteranų klubo narys.

Alytaus tradicinio Aikido klubo narys.

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!