Pareigūnai - Romualdas Valiulis

150
prok

Romualdas Valiulis

Panevėžio apygardos prokuratūros Labai sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo skyriaus prokuroras, justicijos patarėjas.

Didelę prokurorinio darbo patirtį turinčiam R. Valiuliui patikimos ne tik sudėtingos nužudymų bylos, bet ir nusikaltimai dėl genocido – laisvės kovotojų ir pasipriešinimo okupacinėms struktūroms dalyvių sunaikinimo. Prokuroras jau perdavė teismui tris genocido bylas, kuriose kaltinimai pateikti šešiems asmenims, dabar palaiko valstybinį kaltinimą šias bylas nagrinėjant apygardos teisme. Tarp prokuroro siūlytų griežtų bausmių ir teismo priimtų nuosprendžių – jau net šešiems žudikams paskirtos laisvės atėmimo bausmės iki gyvos galvos.

Kartu su Vilniaus valstybinio universiteto Teisės fakulteto diplomu įgijęs teisininko kvalifikaciją, Romualdas Valiulis tarnybą prokuratūroje pradėjo prieš 17 metų. Jau beveik du dešimtmečius žmogaus gyvybės atėmimo, tarp jų pačių sudėtingiausių žmogžudysčių, paslaptis, smurto prieš vaikus ir suaugusius priežastis baudžiamosiose bylose narpliojantis prokuroras R. Valiulis dirba viename svarbiausių apygardos prokuratūros skyrių.

Pasak Panevėžio apygardos prokuratūros vadovo, kolegų ir krašto teisininkų gerbiamas Romualdas Valiulis yra vienas darbščiausių prokurorų, jis atiduoda į teismą daugiausiai baudžiamųjų bylų ir pagal šią poziciją nuolat yra tarp pirmųjų. Prokuroras taip pat kvalifikuotai palaiko valstybinį kaltinimą nagrinėjant bylas teisme, nuteistiesiems paskiriamos jo pasiūlytos griežtos bausmės, tarp jų ir pernai dviem žudikams paskirtos laisvės atėmimo bausmės iki gyvos galvos.

 

Įvertinimas

2011 m. už pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą apdovanotas Lietuvos Respublikos prokuroro garbės ženklo „Už nuopelnus“ 2-ojo laipsnio medaliu.

Vadovų ne kartą skatintas už gerą tarnybą, prieš trejus metus buvo apdovanotas vardine dovana, jam suteiktas aukštesnis kvalifikacinis rangas.

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!