Pareigūnai - Saulius Puidokas

185
interpol

Saulius Puidokas

Lietuvos kriminalinės policijos biuro Interpolo Lietuvos nacionalinio skyriaus viršininkas, komisaras.

Nuo 1991 m. Interpolo Lietuvos nacionaliniam skyriui sėkmingai vadovauja komisaras, Interpolo Europos komiteto narys S. Puidokas. Šio skyriaus pareigūnai skelbia tarptautinę asmenų paiešką, organizuoja ekstradicijas bei asmenų perdavimus pagal Europos arešto orderius, tikrina asmenis, įtariamus padarius nusikaltimus užsienyje ar užsieniečius padariusius nusikaltimus Lietuvoje, nustato tokių asmenų buvimo vietą užsienyje ir kt.

Interpolas yra didžiausia policijos tarptautinė organizacija pasaulyje. Jis buvo įkurtas 1923 metais. Šiuo metu vienija 186 valstybes nares. 1991 metais Urugvajuje, Punta dėl Este, vyko 60-oji Interpolo Generalinės Asamblėjos sesija. Šios sesijos metu Lietuvos Vyriausybės deleguotas atstovas pateikė prašymą priimti Lietuvą į Interpolą. Prašymas buvo patenkintas ir Lietuva atkūrė savo narystę.

Interpolo Lietuvos nacionalinio skyrių sudaro Organizuoto nusikalstamumo ir narkotikų kontrolės grupė, Turtinių nusikaltimų grupė, Ekonominių nusikaltimų grupė, Paieškos grupė ir Informacinės sistemos grupė. Be jau paminėtos veiklos skyriaus pareigūnai perduoda įspėjamuosius pranešimus apie asmenis, galinčius įvykdyti nusikaltimus užsienyje, perduoda informaciją apie neatpažintus lavonus, tikrina užsienio bendroves, įtariant jas įvykdžius nusikaltimą. Taip pat jie perduoda informaciją apie tarptautinę nusikalstamą įvairių firmų veiklą, tikrina informaciją, susijusią su padirbtais pinigais, sukčiavimais, vagystėmis, informaciją, susijusią su pinigų plovimo atvejais, informaciją apie narkotinių medžiagų ar kitų pavojingų medžiagų gabenimą, tikrina numerinius daiktus/meno dirbinius ir nustatinėja jų priklausomybę.

 

Įvertinimas

Už gerą tarnybą dalyvaujant Europos Sąjungos policijos misijoje Bosnijoje ir Hercegovinoje Saulius Puidokas apdovanotas pirmojo laipsnio policijos pasižymėjimo ženklu „Angelas sargas“ (2008 m.)

S. Puidokas Vilniuje vykusioje 37-ojoje Interpolo Europos regioninėje konferencijoje (2008 m.) absoliučia balsų dauguma buvo išrinktas į Interpolo Europos komitetą. Tuomet už Lietuvos atstovą balsavo 44 iš 48 dalyvių. Tai geriausias Lietuvos specialistų darbo įvertinimas.

S. Puidokas apdovanotas trečiojo laipsnio Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos pasižymėjimo ženklu „Už nepriekaištingą tarnybą“ (2012 m.).

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!