Pareigūnai - Simonas Minkevičius

244
simonasl.rytas

Simonas Minkevičius

Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokuroras. Europos Sąjungos Policijos misijos Afganistane teisės patarėjas.

Tarp prokuroro „klientų“ – šiuo metu garsiausiai skambančios bylos. Tai ir  „Vilniaus energijos“, kredito unijų skandalas, Ūkio banko bankrotas, V. Romanovo byla. 

(l.rytas.lt nuotr.)

S. Minkevičius Generalinėje prokuratūroje dirba nuo 2000 m. Savo karjeros pradžioje jis kontroliavo ir vadovavo PVM grobstymo, vadinamųjų „telefoninių sukčių“ ir nusikaltimų aplinkos apsaugai ikiteisminiams tyrimams. Nuo 2011 m., įsteigus Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamentą, kuriame sukoncentruotos bendros baudžiamojo persekiojimo praktikos formavimo, metodinio vadovavimo, koordinavimo ir kontrolės funkcijos, dirba šio departamento prokuroru. Tarp šio departamento uždavinių ir funkcijų – analizuoti nusikalstamumo būklę valstybėje ir atskiruose regionuose, apibendrinti Generalinėje prokuratūroje ir teritorinėse prokuratūrose atliekamų ir (ar) organizuojamų ikiteisminių tyrimų duomenis pagal atskiras nusikalstamų veikų kategorijas ir kt.

2009 m. kaip nacionalinis ekspertas S. Minkevičius buvo deleguotas į patarėjo teisės viršenybės klausimais pareigas Europos Sąjungos policijos misijoje Afganistane. S. Minkevičius yra dalyvavęs Europos Komisijos misijų personalo rengimo civilinių krizių valdymo kursuose Štadslaininge (Austrija) ir Madride (Ispanija). 2008 m .vyko į Briuselį (Belgijos Karalystė) dalyvauti Europos policijos kolegijos (CEPOL) rengiamuose kursuose.

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!