Pareigūnai - Virginijus Mačėnas

63
macenas

Virginijus Mačėnas

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro viršininkas, vyresnysis komisaras.

Principingumu kelių taisyklių pažeidėjams garsėjantis, bet save laikantis tik – atliekančiu pareigą, policijos pareigūnas jau trisdešimt metų vidaus reikalų sistemoje dirba tą patį darbą. Jo įsitikinimu, nėra tokio dalyko, kaip lengvesnė tarnyba: jei dirbi kaip priklauso, visada sunku. Griežtasis viršininkas griežtas bausmes taiko ne visiems, nes kita ryški pareigūno savybė – objektyvumas. Pasak jo, bausmė turi atitikti padarytą pažeidimą ir jeigu bausmė skiriama per griežta, žmogiškumas paskatina ją perkvalifikuoti.

53 metų vyresnysis komisaras Virginijus Mačėnas buvo įgijęs automobilių transporto inžinieriaus specialybę, vyresniuose kursuose atliko praktiką Vilniaus pirmajame statybos autoūkyje, ketvirtame kurse, 1983 metais, palinko į autoinspekciją. Gavęs laipsnį, buvo paskirtas dirbti Panevėžyje, tarnybos pradžioje dar teko baigti pirminius kursus Krasnodare. Pareigūnas jau 30 metų dirba vidaus reikalų sistemoje. Dabar panevėžiečiai V. Mačėną vadina itin griežtu ir principingu pareigūnu, su kuriuo „susitarti“ neverta net bandyti.

Nemažas Kelių policijos biuro viršininko Virginijaus Mačėno indėlis ir į tai, kad Panevėžio apskrityje mažėja avaringumas. Saugaus eismo prevencijai Panevėžio apskrityje 2012 metais skirta daug dėmesio, daug bendrauta su apskrities rajonų gyventojų bendruomenėmis, Panevėžio ir apskrities rajonų mokyklomis, surengta daug tikslinių reidų, patikrinimų, principingai reaguota į pažeidimus. Tai padėjo išvengti daugelio eismo įvykių, apsaugojo ir vairuotojus, ir keleivius, ir pėsčiuosius. Aktyvus prevencinis darbas vyksta ir 2013 metais.

 

Kita veikla

Eismo organizavimo darbo grupės prie Panevėžio miesto eismo saugumo komisijos narys.

Tarptautinės policijos asociacijos Lietuvos skyriaus Panevėžio poskyrio valdybos narys.

Projekto „Panevėžio miesto plėtros 2004-2013 m. strateginio plano, rodiklių peržiūra ir korektūra“ žmogiškųjų išteklių darbo grupės narys.

 

(R. Stundžienės nuotr.)

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!