Pareigūnai - Vitas Saldžiūnas

168
saldziunaslrytas.lt

Vitas Saldžiūnas

Vadovybės apsaugos departamento prie VRM direktoriaus pavaduotojas, vidaus tarnybos pulkininkas.

Lietuvoje tėra vienintelis žmogus, kuris galėtų save vadinti profesionaliu melagių medžiotoju – tai Vitas Saldžiūnas. Jis 1992 metais pradėjo psichofiziologinius tyrimus poligrafu ir iki šiol yra vienintelis Lietuvoje poligrafologas, tiriantis kriminalinius nusikaltimus. Jo moksliniai straipsniai publikuojami žurnaluose „Polygraph“ ir „European polygraph“. Pulkininkas dažnai kviečiamas į tarptautines poligrafologų konferencijas.

(lrytas.lt nuotr.)

V. Saldžiūnas pagal išsilavinimą yra fizikas, mokslus baigęs Vilniaus universitete. Po 1991 metų, jam, kaip ir daugeliui kitų žmonių, teko keisti profesiją – taip jis atsidūrė Aukščiausios Tarybos apsaugos skyriuje. Nuo 1992 metų iki dabar dirba Vadovybės apsaugos departamento prie VRM direktoriaus pavaduotoju. 2004 metais jam suteiktas vidaus tarnybos pulkininko laipsnis.

 

Pirmoji V. Saldžiūno pažintis su poligrafologija įvyko 1992 metais, bėgant laikui pamažu buvo išvystyta unikali poligrafinio tyrimo metodika – Įvykių žinojimo testas (angl. santrumpa EKT), įsisuko bendradarbiavimas su pažangiausiais pasaulyje poligrafologijos srityje dirbančiais mokslininkais iš JAV, Kanados, Japonijos, Rusijos, Izraelio, Ispanijos.

Šiuo metu V. Saldžiūnas yra vienintelis Lietuvoje poligrafologas, dirbantis kriminalinėje srityje. Kiti su šia sritimi susipažinę asmenys daugiau dirba personalo patikrinimo srityje – jie buvo apmokyti JAV ir su EKT metodika nėra susipažinę. Lietuva yra vienintelė valstybė pasaulyje, kurioje poligrafo naudojimas privačiame sektoriuje yra draudžiamas.

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!