Sportininkai - Benediktas Vanagas

591
Benediktas Vanagas 2

Benediktas Vanagas

Lietuvos lenktynininkas.

Vienas universaliausių Baltijos šalių lenktynininkų, pasiekusių aukštų rezultatų įvairių autosporto sričių rungtyse. Sportininkas ne tik aktyviai dalyvauja prestižiškiausiose pasaulio automobilių sporto varžybose, atstovauja Lietuvai Dakaro ralio maratone, bet ir inicijuoja bei vykdo įvairias sporto akcijas ir didelio masto projektus mūsų šalyje, ne kartą pripažintus geriausiai suorganizuotais renginiais. 

 

Pasiekimai

Profesionaliu lenktynių sportu užsiima jau daugiau kaip 15 metų – nuo devyniolikos. Per visą savo sportinę karjerą lenktynininkas išbandė kelias visiškai skirtingas automobilių sporto šakas. Lenktyniauti pradėjęs žiedinėse lenktynėse, vėliau B. Vanagas perėjo į automobilių ralį. Karjeros pradžioje sportininkas dalyvavo ir bekelės maratonuose. Pajėgiausiame šios srities pasaulio maratone „Ladoga Trophy“ net du metus iš eilės (2009–2010 m.) jis užėmė antrąją vietą. Nuolat buvęs tarp lyderių savo klasėje bei absoliučioje įskaitoje, prieš keletą metų lenktynininkas startavo ralio maratonų varžybose ir vos debiutavęs pasiekė reikšmingų rezultatų. Taip pat verta paminėti ir 2012 metų sėkmingą startą Pasaulio ralio čempionato (WRC) Švedijos etape, kur tarp pajėgių varžovų buvo iškovota ketvirtoji vieta klasėje ir dvidešimt septintoji vieta absoliučioje įskaitoje. Tokia įvairialypė patirtis praplėtė lenktynininko akiratį ir padėjo sukaupti didžiulį bazinių žinių bagažą, kuris praverčia tiek automobilių ralyje, tiek ir bendrai tolimesnėje B. Vanago sportinėje karjeroje. 2013 m. sausį lenktynininkas atstovavo Lietuvai prestižiškiausiame pasaulio ralio maratone „Dakar 2013“ (Argentina, Čilė, Peru). 

 

Kita veikla

Benediktas Vanagas Lietuvoje žinomas ir kaip vienas progresyviausių sporto rinkodaros specialistų. Jo vadovaujama įmonė „Pitlane“  organizuoja bei valdo didžiausius sporto renginius Lietuvoje: daugiau kaip 50 tūkstančių žiūrovų žiemą į Utenos apylinkes sutraukiantį „Halls Winter Rally“ ir didžiausią sporto renginį Lietuvoje – „Velomaratoną“, į kurį 2012 metais buvo susrinkę daugiau nei 7 tūkstančių dalyvių.

Benediktas taip pat vadovauja VŠĮ „Nacionalinis automobilių klubas“. Ši organizacija aktyviai dalyvauja didinant saugumą keliuose, vykdo projektus, susijusius su eismo kultūros kėlimu, valdo automobilių sporto komandas, kurios startuoja Lietuvoje bei užsienyje vykstančiuose tarptautiniuose renginiuose. Klubo organizuojamoje veikloje daug patirties ir žinių įgauna šimtai savanorių.

 

Įvertinimas

2013 m. Lietuvos automobilių sporto federacijos padėka už dalyvavimą ir Lietuvos vardo garsinimą ralio maratone „Dakar 2013".

2012 m. padėka B. Vanago vadovaujamai UAB „Pitlane“ už sėkmingą NEZ šalių ir Lietuvos automobilių ralio čempionatų etapų suorganizavimą.

2012 m. Kūno kultūros ir sporto departamento padėka Benediktui Vanagui už dalyvavimą ir Lietuvos vardo garsinimą WRC ralio etape Švedijoje.

2010 m. už nuopelnus sportui Benediktas Vanagas apdovanotas garbingiausiu Vilniaus miesto apdovanojimu – šv. Kristoforo statulėle. 

2010 m.  vos debiutavęs B. Vanago organizuotas „Velomaratonas“ pelnė „Lietuvos metų renginys 2010“ apdovanojimą.

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!