Sportininkai - Edgaras Jankauskas

281
Jankauskas

Edgaras Jankauskas

Vienas geriausių visų laikų Lietuvos futbolininkų, Lietuvos rinktinės puolėjas.

Prestižinės UEFA taurės laimėtojas, UEFA čempionato čempionas, neabejotinai vienas geriausių visų laikų Lietuvos futbolininkų. Sportininkas žaidė pajėgiausiuose Europos futbolo klubuose, su kuriais ne sykį tapo pagrindinių pasaulio ir Europos futbolo čempionatų čempionu ir prizininku.

Pasiekimai

Savo sportinę karjerą futbolininkas pradėjo Vilniaus „Panerio“ komandoje, vėliau, būdamas 16 metų, perėjo į Vilniaus „Žalgirį“. 1996 metais po Lietuvos rinktinės rungtynių prieš Maskvos „CSKA“, kur E. Jankauskas įmušė 2 įvarčius, Maskvos „CSKA“ vadovai jaunuolį iškart pasikvietė žaisti jų komandoje. Vėliau E. Jankauskas iš Maskvos „CSKA“ perėjo žaisti į Maskvos „Torpedo“ komandą. Neilgai trukus talentingasis futbolininkas buvo pakviestas žaisti belgų „Brugge“ komandoje, vėliau žaidė San Sebastiano „Real Sociedad“, Lisabonos „Benfica“, portugalų „F.C. Porto“. Portugalų klube futbolininkas žaidė nedaug, tačiau puikiai pasirodė Čempionų lygos varžybose bei su klubu tapo Čempionų lygos čempionu.

2004 metais E. Jankauskas buvo išnuomotas prancūzų „OGC Nice“ komandai. Po labai nesėkmingų metų puolėjas pasirašė sutartį su FBK „Kaunas“ ir netrukus buvo paskolintas Edinburgo „Hearts“. 2005–2006 metais su šiuo klubu E. Jankauskas tapo Škotijos vicečempionais ir buvo pripažintas vienu naudingiausių čempionato žaidėjų.

Nuo 2008 m. balandžio 24 d., pasitraukęs iš Portugalijos Lisabonos „Belenenses“ komandos, E. Jankauskas liko be klubo. 2008 m. liepos mėn. jis pasirašė sutartį su Rygos „Skonto“ komanda. 2009 m. birželio 28 d. pasirašė sutartį su MLS lygos komanda New England „Revolution“, kurią 2010 m. sausio 30 d. pratęsė dar vieneriems metams. 2009 m. sezone įmuštas Jankausko įvartis į Kansas City „Wizards“ klubo vartus išrinktas vienu gražiausių sezono įvarčių.

2010 m. spalio 4 d. E. Jankauskas baigė profesionalaus futbolininko karjerą. Tačiau po kiek laiko, 2011 m. vasario 17 d., jis pareiškė apsigalvojęs dėl pasitraukimo ir pasirašė sutartį su Rusijos Voronežo „Fakel“ klubu.

Per visą spalvingą tarptautinio pripažinimo sulaukusią karjerą E. Jankauskas ne sykį yra tapęs prestižiškiausių pasaulio futbolo čempionatų nugalėtoju:
– Belgijos Jupiler lygos čempionas (1998 m.);
– Portugalijos „SuperLiga“ čempionas (2003, 2004 m.);
– Portugalijos taurės laimėtojas (2003 m.);
– UEFA taurės laimėtojas (2003 m.);
– UEFA Čempionų lygos laimėtojas (2004 m.).

Šiuo metu geriausias Lietuvos futbolininkas eina Edinburgo „Hearts“ klubo trenerio asistento pareigas.

 

Įvertinimas

Penkiskart „Geriausias Lietuvos futbolininkas“ (Lietuvos futbolo federacijos rinkimai, 1997, 1998, 2000, 2001, 2004 m.).

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!