Sportininkai - Jūratė ir Česlovas Norvaišos

norvaisos

Jūratė ir Česlovas Norvaišos

Lietuvos sportinių šokių šokėjai ir treneriai, pirmieji Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos šokių čempionai, ilgamečiai šokių klubo „Sūkurys“ vadovai.

Sportinių šokių Lietuvoje pradininkai, šiemet švenčiantys savo sportinio darbo penkiasdešimtmetį. Lietuviškosios sportinių šokių mokyklos kūrėjai ir puoselėtojai. Šokėjų pora atvedė Lietuvos sportinius šokius į pasaulinį lygį, išugdė daugybę šokėjų, tapusių Europos ir pasaulio čempionais bei čempionatų prizininkais.

 

Pasiekimai

1962 m. kartu pradėję lankyti Kauno profsąjungų kultūros rūmų pramoginių šokių kursus, vadovaujant Tomui Petreikiui ir Vidui Kamaičiui, medicinos gydytojai Jūratė ir Česlovas pamilo ne tik vienas kitą, bet ir šokį, kuris netrukus peraugo į tarptautinio pripažinimo pelniusią poros profesiją. Pradėję intensyviai treniruotis, jau 1965 m. Jūratė ir Česlovas Norvaišos pirmąsyk tapo Lietuvos pramoginių šokių čempionais. Pora buvo nenugalima ir visuose vėlesniuose 1965–1974 m. Lietuvos sportinių šokių čempionatuose. 1967–1974 m. Jūratė ir Česlovas Norvaišos dalyvavo ir pasaulio bei Europos pramoginių šokių čempionatuose. 1972 m. pora tapo pirmojo SSRS balinių šokių konkurso Maskvoje nugalėtojais, pelnė apdovanojimų įvairiuose tarptautiniuose sportinių šokių konkursuose.

Pora studijavo šokius pas geriausius to meto šokių pedagogus Anglijoje ir Vokietijoje. Sukaupta patirtimi J. ir Č. Norvaišos nutarė pasidalinti ir su kitais, tapdami aukščiausios klasės sportinių šokių treneriais. 1963 m. to meto Kauno profsąjungų kultūros rūmuose buvo įkurtas sportinių šokių klubas „Sūkurys“. Nuo 1974 m. „Sūkurio“ vadovais tapo Jūratė ir Česlovas Norvaišos, kurie klubui vadovauja iki šiol, jau beveik 40 metų.

1975–1989 m. šokėjai treniravo Lietuvos, SSRS, Bulgarijos, Kazachijos sportinių šokių rinktines. 1965-ais metais „Sūkurys“ inicijavo ir pradėjo organizuoti Lietuvoje pirmąjį tarptautinių šokių konkursą „Gintarinė pora“, kuriam šiemet sukanka 48 metai. Vadovaujamas Jūratės ir Česlovo Norvaišų, sportinių šokių klubas pirmasis Lietuvoje ir SSRS užmezgė kontaktus su tarptautine šokių federacija ir pirmasis Lietuvoje pradėjo garsinti šokius, kaip sportą, dar iki Lietuvos nepriklausomybės paskelbimo. Taip pora tapo pagrindiniais lietuviškos sportinių šokių mokyklos kūrėjais ir puoselėtojais, atvedusiais Lietuvos sportinius šokius į pasaulinį lygį. Iki šiol poros treniruojami „Sūkurio“ šokėjai daug kartų tapo Europos ir pasaulio čempionais bei čempionatų ir taurių prizininkais.

Šiais metais „Sūkurys“ švenčia savo 50 metų jubiliejų, o kartu su jais savo sportinio darbo penkiasdešimtmetį švenčia ir klubo vadovai Jūratė ir Česlovas.

 

Kita veikla

Jūratė Norvaišienė – med. mokslų daktarė-docentė. Nuo 2011 m. eina Kauno m. savivaldybės tarybos narės pareigas.

Česlovas Norvaiša – Lietuvos sportinių šokių federacijos garbės prezidentas.

J. ir Č. Norvaišos – Lietuvos nusipelnę sporto treneriai. Pora yra sukūrusi choreografiją šešiems dramos spektakliams, TV laidoms, koncertams.

 

Įvertinimas

Už nuopelnus Lietuvos sportui Jūratė ir Česlovas Norvaišos, kaip „Sūkurio“ vadovai, apdovanoti Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino IV laipsnio ordinais (1996 m.).

„Sūkurio“ sportinių šokių klubas ne kartą apdovanotas Lietuvos Vyriausybės garbės raštais už sportinių šokių populiarinimą ir pasiektus rezultatus.

Jūratė ir Česlovas Norvaišos yra pripažinti tarptautinės klasės šokėjais (nuo 1968 m.) ir tarptautinės kategorijos sportinių šokių teisėjais (nuo 1975 m.).

comments powered by Disqus

Siūlyk kandidatą!